Щоб перевірити матеріал, який вивчали на попередньому уроці, пані Алла сама створює тести, опитування або вікторини за допомогою спеціальної ігрової платформи

Онлайн-сервіси та інтерактивні дошки. За ними майбутнє – переконані в одному з ліцеїв Дніпра. Завдяки цьому вдалося посилити інтерес школярів до навчання й поліпшити знання випускників, хваляться досягненнями. Частина їхніх учнів успішно склали іспити і навчаються за кордоном. Побувала в ліцеї журналістка "5 каналу" Наталія Москаленко.

На уроки тільки зі смартфоном: як вчителька у Дніпрі заохочує школярів до навчання за допомогою сучасних технологій – сюжет (Відео)

На її уроки – тільки зі смартфоном. Пані Алла, вчителька англійської мови однієї з дніпровських шкіл, вже давно відкрила для себе нові методи викладання в ліцеї. За цифровізацією майбутнє, переконана педагогиня.

"Я вважаю, що англійська мова завжди була, є і буде дуже важливою. Всі комунікації у світі відбуваються цією мовою, як ми знаємо. Звичайно, це не дуже такий легкий предмет. Це один з важких предметів і треба багато зусиль, щоб вивчити і, звичайно, практикувати її", – зазначає вчителька англійської мови Алла Литвиненко.

Жодних підручників із застарілої програми – лише онлайн-сервіси, які допоможуть у вивченні англійської. Її торішні випускники успішно підтвердили найвищий рівень володіння англійською та продовжують здобувати освіту за кордоном.

"Ми використовуємо ігрові методи, такі, як "кахут" і "вордвол", а також почали активно застосовувати "джемборд" – візуальну дошку", – розповідає вчителька англійської мови Алла Литвиненко.

Саме ці онлайн-сервіси розвивають навички, необхідні школярам, зазначає педагогиня. Щоб перевірити матеріал, який вивчали на попередньому уроці, пані Алла сама створює тести, опитування або вікторини за допомогою спеціальної ігрової платформи "кахут". Нову інформацію учні закріплюють під час роботи у парах на онлайн-сервісі "Джемборд". Школярі мають створити проєкт та презентувати його перед своїми однокласниками. Тема заняття, на якому побували журналісти, – спорт.

Мар'яна – семикласниця. І саме її команду вчителька відзначила як одну з найкращих.

"Мені дуже сподобалася моя команда. Мені сподобалося, як працював мій друг та моя подруга. Ми користувалися "джемборд". Ми робили спорти. Вирішували, які є спорти, що є у спортах, коли, з чим пов'язується "гоу плей ду", – каже учениця 7-А класу Мар'яна Ліпкіна.

Щоб досягти гарного результату під час таких спільних завдань, школярі вже розробили свою тактику. Кажуть, основне – правильно розподілити ролі.

"Наприклад, Маша, з якою я працювала в команді, вона може знайти цікаві малюнки і картинки, тому я їй пропоную знайти картинку з баскетболу, волейболу, можливо. А от Соня може швидко написати і напише текст. Тому я пропоную їй це зробити", – зазначає учениця 7-А класу Анна Тарнавська.

Під час уроку розпочалася повітряна тривога, тож усі швидко пішли в укриття.

У школі навчаються близько п'ятисот учнів. Викладають предмети 35 учителів. І всі вони знаються на сучасних платформах та технологіях. Кожен клас обладнаний інтерактивними дошками та комп'ютерами. Штучний інтелект та цифрові технології набирають популярності у Дніпрі. Тож невдовзі цей заклад ділитиметься досвідом зі ще трьома десятками шкіл міста.

"Вчителі розуміють, що сучасні підходи до навчання мають бути, бо для цього в нас для того є всі умови. Ми навчаємо на високому рівні наших учнів, саме інформаційних технологій", – зазначає директорка ліцею Олена Краснова.

Наталія Москаленко, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело