Про це він розповів у програмі «Розвилка».

«Війна – це частина кризи, а не вся криза, тому що паралельно з війною ми найближчим часом будемо з вами спостерігати і пандемію, і ідеологічну кризу, і гендерну кризу. Тобто, знаєте, така мультикриза», - стверджує Руслан Бізяєв.

Політолог розповів, які активи виходять на перший план у сьогоднішній економічній системі

Говорячи про сутність цієї кризи, він ставить питання, чим будуть забезпечуватись національні валюти. Зокрема, зазначає експерт, абсолютно зрозуміло, що гривня тотально прив’язана до двох ключових світових валют – це євро і долар. За його словами, якщо послабиться євро, навряд чи Європа просто так вийде з цієї економічної кризи, як вона намагалася пережити економічну кризу під час пандемії, це вже не пройде.

«Але це ще, як кажуть у народі, пів біди. А от що буде, наприклад, коли навіть трошки похитнеться ситуація з доларом. Які економічні моделі, які принципи функціонування банківської системи? А банківська система – це кров економіки. Як це буде функціонувати? Чи є у провідних світових економістів рецепт, як виходити з цієї кризи? Я його поки що не бачу, принаймні у публічні площині», - міркує Руслан Бізяєв.

Принагідно він звертає увагу на ситуацію зокрема із золотом. За словами політолога, відхід свого часу від золотого стандарту, так звана Ямайська домовленість середини 70-х років може колись повернутися або повернеться у наш час. Тим не менш, констатує він, у будь-якому разі на передній план зараз виходять реальні активи. Тобто, пояснює експерт, умовно кажучи, тонна пшениці в реальності буде важити більше, ніж тонна алюмінію, яка знаходиться на літаку, який не може злетіти.

Джерело