Дружини захисників "Азовсталі" 15 травня дають пресконференцію про ситуацію на заводі. Вони вимагають врятувати своїх чоловіків, які перебувають в оточенні російських військових. Транслюємо наживо.

Дружини військових ― Ганна Науменко, Катерина Прокопенко, Юлія Федосюк, Ольга Андріанова.

Що розповіли дружини бійців

Вони готуються до останнього бою, бо більше не вірять дуже багато поранених. Мало води залишилось, пару годин тому вразила новина, що обстрілюють фосфатними бомбами.

Дружини захисників

Військова деблокада можлива, але у нас не має часу. Кожного дня гинуть люди. Головна роль Маріуполя — стягнути на себе багато військових сил, щоб наші війська змогли звільнити Київ, Харків, Чернігів. Ми просимо продовжувати концентрувати увагу на Маріуполі.

Коли ми кажемо критично, то це критично. Кількість поранених завжди змінюється — хтось помирає. Антибіотики у дуже обмеженій кількості для дуже важких операціях. Люди з операціями лежать без знеболювального, з важкими пораненнями терплять біль.

Більшу частину часу вони у бункері. Їх обстрілює авіація, артилерія. А коли виходять — шукають їжу та воду. Мій чоловік там, де немає інтернету. Йому треба вийти під обстрілами, щоб написати та подзвонити мені і мами.

Папа Римський сказав, що це не проблема приїхати до Маріуполя, але це має бути вирішено дипломатичним шляхом.

Читайте також: "Ми сказали, що всі чекають на його допомогу". Дружина бійця "Азову" розповіла про зустріч із Папою Римським

Лише один "азовець" з 2014 року повернувся з полону росіян, з вибитим зубами, пошкодженими внутрішніми органами, інші — закатовані, вбиті. Тому здаватись у полон для них — точно не варіант.

Ми постійно наполягаємо на евакуації через третю країну. Ми розуміємо, що для Путіна неможливе продовження "Азову" у цій війні. Ми просимо країни долучатися, сформувати коаліцію, та просимо усіх запропонувати у якості третьої країни.

Ми дуже вдячні Kalush Orchestra, за такий крок зі сцени. Після цього по хештегу Азовсталь перейшло дуже багато людей. Треба користуватися цим моментом. Зараз дуже багато людей дізнається про це. Вчора був щасливий вечір — мені написав чоловік, потім Олег. Я посміхалась вперше з 24 лютого.

Читайте також: Kalush Orchestra після виступу на Євробаченні закликав врятувати Маріуполь і "Азовсталь"

Доповнюється...

Джерело