На Запоріжжі судитимуть так званого очільника залізорудного комбінату (уродженця Донеччини) та шістьох його посібників які, за даними слідства, відновили роботу гірничо-металургійного підприємства в тимчасового захопленій Малій Білозерці Василівського району Запорізької області.

Про це сьогодні, 22 лютого, повідомили в пресслужбі Запорізької обласної прокуратури.

Слідство встановило, що в червні 2022 року уродженець Донеччини пішов на співпрацю з окупантами та отримав в управління залізорудний комбінат:

"Для провадження господарської діяльності "ввіреного" гірничо-металургійного підприємства він створив злочинну організацію з числа його діючих та колишніх працівників", — йдеться в повідомленні.

Внаслідок цього з липня 2022 року на виробничих потужностях шахти незаконно добуто та передано представникам окупаційної адміністрації 989 504 тонн залізної руди, водночас Україні завдано збитків на понад 7 млрд грн.

На Запоріжжі судитимуть так званого очільника залізорудного комбінату та шістьох його посібників

Щодо підозрюваних Запорізька обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт за фактом провадження господарської діяльності у взаємодії з окупаційною адміністрацією та пособництва державі-агресору, а також незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення (ч. 1, ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2, ч. 4 ст. 240 КК України).

Що відомо про Запорізький залізорудний комбінат 11 жовтня 2023 року співробітники СБУ повідомили про підозру так званому очільнику Запорізького залізорудного комбінату Олександру Неничу та шести його посібникам. Про втрату контролю за діяльністю підприємства Адміністрація ЗЗРК заявила 15 червня 2022 році. Відповідну заяву подано керівництвом підприємства до Служби безпеки України та правоохоронних органів. Голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух зазначив, що захоплення Запорізького залізорудного комбінату загрожує екологічній ситуації в області. Це єдине в Україні підприємство, на якому добувають залізну руду з глибини 1 км, а сировина не потребує збагачення. Російські окупанти вивозять раніше видобуту залізну руду з території Запорізького залізорудного комбінату в Малій Білозерці, який знаходиться під їхнім контролем, повідомив 29 червня' 2022 року під час брифінгу в Медіацентрі Україна голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух. Запорізький залізорудний комбінат входив до 100 найбільших приватних компаній 2021 з прибутком у 2 млрд грн. У 2019‑му і 2020‑му роках він добував по 4,5 млн тонн агломераційної та мартенівської руди на рік. Головні споживачі сировини – "Запоріжсталь" Ріната Ахметова і металургійні компанії в Європі (чеська Trinecke zelezarny, польський ArcelorMittal, словацький U.S. Steel Kosice та інші). Частка експорту в обсязі продажів – 50,5%.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело