Аеророзвідник "Луг" – хочу передати хлопцям, які лежали в полі: вибачте, що так довго

У новому матеріалі проєкту "Український Свідок" – аеророзвідники роти ударних безпілотників "Шершні Довбуша" 68 ОЄБр врятували двох українських бійців на Куп’янському напрямку: за допомогою дрона та записки вказали шлях, звідки поранених змогли евакуювати піхотинці. А ще – скинули пляшки з теплим чаєм. В Інтернеті ця історія отримала назву "Друже, пий і повзи за дроном".

Врятовані бійці – Сергій із позивним "Мент" та Віктор із позивним "Тюня". Це два різні випадки, але їх об’єднує команда аеророзвідників та стійкість поранених, які попри все чекали на евакуацію.

Сергій розповів як він опинився у "пастці".

"Я був старшим групи. Ми провели на позиціях ніч. Не спали, змерзли, тому зранку я попросив, аби нас поміняли. Але довелося прийняти бій", – згадав прикордонник.

За його словами, тоді українську техніку підбили російські окупанти.

"Я не міг ходити, хлопці почали мене евакуювати. Над нами завис дрон, я сказав хлопцям, аби вони рятувалися. Вони побігли і я лишився у полі один. Був знесилений, їв сніг", – розповів військовослужбовець.  

Аеророзвідники розказали, як рятували побратима: вони запропонували командуванню план дій – принести безпілотником записку та гарячий чай. У записці написали: "Друже, пий і повзи за дроном".

Зазначається, що Сергій не рухався, але вони побачили, що поранений кліпає очима.

Врятований згадував, що зміг перевернутися на живіт та повзти туди, куди вказував дрон. Згодом його зустріли українські бійці та почали евакуацію. Сергія тягли з позиції на позицію близько трьох кілометрів.

Повідомляється, що Віктора евакуювали вночі, бо так безпечніше.

"Трьохсотих" було багато, винести їх було неможливо. Декількох бійців вдалося вивезти бронетранспортером" – розповів "Тюня".

Чоловік наголосив, що його машину росіяни підбили.

"Метал був червоним від температури і я біля нього грівся", – згадав чоловік.

Зазначається, що за Віктором дрон прилетів на четверту добу. На відміну від Сергія, Віктор рухатися уже не міг. Побратими тягли його до позицій близько ста метрів.

"Для нас не важливо, чи це прикордонник, чи боєць ССО, чи хтось із нашої бригади. Це в будь-якому разі свій. Хочу передати хлопцям, які лежали в полі: вибачте, що так довго", – заявив "Луг.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело