У 2024 році з бюджету Луцької міської ради на потреби Збройних Сил України планують виділили 500 тисяч гривень. Таке рішення 29 листопада ухвалили депутати під час 53-ї сесії міської ради.

Перед початком сесії під стінами Луцькради відбулася акція "Дрони — замість бруківки". Також до обранців прийшли військовослужбовці.

Акція біля міськради

Зранку з вимогою виділити кошти з міського бюджету на потреби військових зібралися орієнтовно 30 людей.

Акція, пропозиція військових і 500 тисяч на ЗСУ: як минула сесія Луцької міської ради

Як розповів організатор акції Сергій Рижков, він став співавтором проєкту рішення про виділення коштів на ЗСУ.

"М и знайшли згоду, щоб мінімум 500 мільйонів міська рада на наступний рік виділила. Відбуваються інші проблеми, які ми побачили вчора, влада пробує заховати в різні програми гроші, які могли б із залишків додатково до цих 500 мільйонів залишитися", — говорить організатор акції. Пропозиція військових

Колишній депутат, а нині військовослужбовець Луцького територіального батальйону Андрій Козюра на сесію міської ради прийшов зі своїми побратимами. Каже: зараз йог підрозділ воює на Куп’янському напрямку.

Військовий вніс пропозицію виділити на ЗСУ півтора мільярда гривень, депутати її не підтримали.

"Треба, щоб люди, які сидять у цьому залі думали хоча б на 50% так, як ті хлопці сидять в окопах. В нас на сьогодні 934 мільйони вільних залишків, гроші не використані, чому їх протягом року не можна було використати для війни?", — говорить Андрій Козюра. Як і коли міськрада виділить 500 млн грн на ЗСУ

Рішення про формування проєкту бюджету Луцької міської територіальної громади на 2024 рік депутати підтримали одноголосно.

Як розповіла Суспільному директорка департаменту фінансів та бюджету Лілія Єлова, допомога для ЗСУ може бути більшою — усе залежить від вільних залишків у бюджеті.

Зі слів Єлової, підтримати пропозицію військових про півтора мільярда гривень міський бюджет не зможе.

"В нас немає таких грошей в бюджеті, щоб ми могли їх передбачити. Місто мусить жити, місто мусить утримувати бюджетну сферу, комунальне господарство, також передбачено 50 мільйонів на створення ветеранського хабу", — сказала директорка департаменту фінансів.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело