У Кропивницькому стартував арт-проєкт "Жива". Його учасниці, жінки полеглих українських захисників, можуть створити картину. В цьому їм допомагають художники, а матеріали та участь безплатні.

Організаторка проєкту в Кропивницькому, представниця благодійної організації "Українська фундація "Мрія" Марина Юденко розповіла Суспільному, що основна мета проєкту – допомогти жінкам відновитись після втрати через заняття, спрямовані на психологічне розвантаження. В Україні цей проєкт триває рік, майстеркласи відбулися в Києві, Львові, Дніпрі та Івано-Франківську.

"Учасниці можуть поспілкуватися між собою, можуть виразити свої емоції на полотнах, свої мрії, які не збулись. Наша організація займається підтримкою родин загиблих, зниклих і тих, хто у полоні".

Заняття організували у картинній галереї Петра Оссовського "Світ і Вітчизна". У створенні картин допомагають двоє художників. Один з них – Анатолій Кімнатний.

"Досить незвична задача, тому що у кожної учасниці – якась своя індивідуальна ідея. Ми маємо отримати картину за кожною ідеєю, яку можна забрати собі".

На перший майстерклас прийшли п’ятеро жінок. Кожна обрала картину, яку буде писати. Валентина Пастухова – дружина військового Максима Пастухова, який загинув у вересні 2022 року. Відтоді, зі слів жінки, вчиться жити без нього.

У Кропивницькому вдів військових безплатно вчать малювати "Буду відтворювати нинішнє своє життя. Трошки відпочину, якийсь результат отримаю. Я ніколи не малювала".

Чоловік Катерини Пігович загинув пів року тому. З її слів, для неї цей майстерклас – перезарядка.

"Гори малюю. Це дуже символічно, бо чоловік – з гір, і ми познайомились у горах".

Віталіна Кожукарь, яка цьогоріч поховала свого чоловіка, який загинув торік, обрала картину із пшеничним полем.

"Відчуваєш спокій, занурюєшся".

Написані картини презентують, а майстеркласи триватимуть, поки в цьому буде потреба, сказала організаторка.

Джерело