Ексклюзивний коментар Христини Дмитренко для Суспільне Спорт.

24-річна Христина Дмитренко провела два перші старти в кар'єрі на рівні Кубка світу: спершу пробігла етап в змішаній естафеті (була фінішеркою команди), за день після того – стартувала в індивідуальній гонці, найдовшій дистанції у світовому біатлоні. Упродовж гонки Дмитренко йшла на межі потрапляння у топ-40, що дозволило б їй набрати перші очки у кар'єрі одразу в дебютній гонці.

Однак зрештою Христина фінішувала 43-ю – вона заробила дві хвилини штрафу на стрільбі, а на дистанції була другою найкращою серед українок. Від потрапляння у топ-40 Дмитренко відділили 7.5 секунди.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу та Кубка IBU з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Після гонки в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт Христина Дмитренко розповіла, що багато секунд вона втратила на четвертій стрільбі, коли переходила з однієї установки на іншу. Це було пов'язано з проблемами з установкою під час приходу українки на стрільбу.

"Стрільбою незадоволена. Лежачи зробила один промах зверху, сама дьоргнула. А стоячи – на останню стрільбу прийшла, бачу, що установка закрита. Я підняла рука, сигналізую про це суддям. Розумію, що втрачаю багато часу, буде швидше, якщо розряджуся і перейду на іншу установку. А як перейшла, то мене труханить, емоції, "суєта" почалася. Тому в мене один промах такий", – пояснила Христина.

Вона відзначила, що розраховує на апеляцію з боку тренерського штабу, адже як тільки прийшла на рубіж – установка, на яку вона стала, була закритою. Працювати по ній неможливо. За даними онлайн-системи розрахунку часу, Дмитренко втратила близько 30 секунд на останній стрільбі – без цього часу вона була б на 33-му місці у фінішному протоколі, тобто на 10 місць вище.

"Сподіваюся, що тренери підійдуть, зможуть якось зробити, щоб цей час відняли, який я втратила на рубежі. Прикро звичайно, бо це секунди – секунд 20 втратила точно. Ще й емоції нахлинули. Прикро, що так сталося", – резюмувала Дмитренко.

Водночас, своєю роботою в гонці 24-річна дебютантка Кубка світу залишилася задоволена. Вона змогла абстрагуватися від емоцій і хоч лише вдруге в кар'єрі бігла 15-кілометрову гонку, але зуміла розподілити сили по дистанції.

"Ходом сьогодні я задоволена, бо мені вдалося розподілити сили по всій дистанції, йшла із запасом. На першому колі багато програла, але потім розуміла, що можу триматися за суперницями, які сильніші за мене — ходом задоволена. Можна було жорсткіше працювати на трасі", – зазначила Христина. Хто така Христина Дмитренко? 24-річна українська біатлоністка, представниця Чернігівської області. Дебютантка сезону Кубка світу з біатлону. Першу гонку на рівні Кубка IBU з біатлону Дмитренко провела в німецькому Арбері у січні 2021-го. Сезон 2022/23 став першим повноцінним, у якому біатлоністка виступала лише на дорослому рівні. "Бронза" у спринті на етапі Кубка IBU в Кенморі — найкращий результат і єдина нагорода для Дмитренко на дорослому рівні. Перед цим вона виборювала медалі лише на рівні юніорок — "срібло" у 2016 році в спринті та "бронза" у 2017-му в змішаній естафеті на етапах юніорського Кубка IBU.

Джерело