Станом на 23 листопада споживання електроенергії продовжує зростати, в енергосистемі є дефіцит. Ситуація залишається складною.

Про це повідомляє пресслужба "Укренерго". 

"Споживання електроенергії продовжує зростати. Вечірній максимум споживання електроенергії 22 листопада був на 4% вищим, ніж 21 листопада. Для енергосистеми це дорівнює необхідності включення щонайменше 2 додаткових блоків теплових електростанцій, виробничі потужності яких наразі обмежені через вихід в ремонт кількох блоків", - зазначають в компанії.

Ситуація складна:

Головною причиною дефіциту є похолодання. Однак на ситуацію із елетроенергією також впливає ремонт, який триває на кількох блоках теплових електростанцій, в енергосистемі є дефіцит електроенергії.

Наголошують, що "Укренерго" шукає можливості покриття дефіциту, відключення споживачів не прогнозується.

Станом на ранок 23 листопада: 

  • через погодні умови відключено 4 населені пункти  в Чернігівській області
  • через бойові дії та з інших причин  без світла залишається 409 населених пунктів.
  • через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській  областях.

Аварійно-відновлювальні роботи проводяться залежно від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

"Експорт сьогодні здійснювався дуже незначним обсягом і виключно у нічні години мінімального споживання до Румунії. А імпорт електроенергії сьогодні здійснюється протягом доби зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 4022 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 609 МВт. Технічно можлива максимальна потужність 1200 МВт", - йдеться у повідомленні. 

ТСН.ua повідомляв, чи готова енергосистема України до навантаження взимку і що буде під час перших масованих обстрілів окупантів.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Як можна зекономити на електриці і теплі? Поради від експерта

Читайте також: 

  • Яка в Україні ситуація зі світлом та чи є загроза масових відключень: відповідь фахівця
  • Коли чекати на обстріли енергосистеми та який найгірший сценарій: відповідь Міненерго
  • Планові відключення світла – де та коли не буде електроенергії

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело