29 вересня у телеграм-каналі "Труха" опублікували відео, де вчителька вдарила школяра, а він робить те саме у відповідь. Суспільне його верифікувало. Це урок географії у 32-му ліцеї Чернігова, зі слів вчительки Олени Гречухіної, вона ж на відео, сталося це у 2021 році.

Що передувало ляпасам, пояснює так:

"7-А клас, почався урок і мій учень поводився жахливо. По-перше, він не працював, заважав всім дітям. Я попросила його працювати, покласти телефон і займатися уроком. Потім попросила пересісти його на першу парту або вперед на другу парту. Вони були вільні. Він відмовився, поводився дуже непристойно. Я взяла його рюкзак і кажу, будь ласка, сідай на першу парту. Він піднявся і мені в обличчя сказав, як би ми сьогодні сказали: "За руськім кораблем..." При всьому класі. Чесно кажучи, я не очікувала такого і просто дала йому по губах. У відповідь я отримала удар в обличчя. Реально, я розумію, що я не права. Хай там як, я не стрималася".

Зараз у школі працює поліція, допитують працівників школи, запросили хлопчика, учасника конфліктної ситуації, з мамою. Говорити на камеру вони відмовилися.

Класна керівниця, що на відео, Анастасія Костюченко розповідає, того ж дня, коли стався конфлікт між учнем та вчителькою географії, зв'язалися з батьками хлопця, поговорили, претензій у сторін один до одного не було.

Вдарила учня – той відповів тим самим: що і коли сталося у ліцеї №32 у Чернігові "Мама вислухала сторону вчителя, позицію вчителя. Мама розпитала свого сина, що відбулося. Вона сказала, що вона не виправдовує його, тому що він неправий, що вилаяв вчителя такою лексикою. І на цьому конфлікт був вирішений. Вони попросили один в одного вибачення. Вчителька попросила вибачення у всього класу, що поводила себе нетактовно, некоректно. На цьому конфлікт був вичерпаний".

Як це відео потрапило до соціальних мереж, не знає. Заступниця директора ліцею Олена Ячмінник вважає, що воно з'явилося саме зараз, через два роки після події, невипадково. Пов'язує це із тим, що днями група батьків заявила до поліції на дії вчителя фізвиховання. Правоохоронці розслідують справу про розбещення неповнолітніх.

"Ми намагаємось зрозуміти, по-перше, хто його зняв це відео, а по-друге, хто його виклав. Чому питання, це два роки відео десь зберігалося, нащо воно зберігалося два роки? Я взагалі не розумію що навколо нас відбувається сьогодні. Навіть ми в колективі казали, хто з нас наступний? Кого наступного обіллють брудом? Тому що це стосується не тільки вчителя фізкультури".

З її слів, зараз не йдеться про звільнення вчительки географії. Проводять опитування дітей, працівників школи. Олена Ячмінник характеризує Олену Гречухіну з гарного боку.

"Вона завжди знаходила спільну мову з дітьми. Я не знаю, що сталось, не можна пояснити чому так відреагував учень на зауваження вчителя, але на ту хвилину, мабуть, був якийсь психологічний фактор. Нічого поганого про цього вчителя сказати не можна. Вона дійсно професіонал своєї справи".

У пресслужбі нацполіції Чернігівської області цю справу не коментують, посилаючись на те, що відео дворічної давнини.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело