З учасниками квесту ненав'язливо попрацювали психологи

Як вижити у надзвичайній ситуації? У Черкасах організували квест, де в ігровій формі вчили дітей загиблих військових захистити себе у випадку необхідності. У навчаннях брали участь і дорослі. Як все відбувалося – бачила журналістка "5 каналу" Яна Лимаренко. 

Вчили дітей загиблих військових захистити себе: у Черкасах пройшов спеціальний квест – сюжет (Відео)

13-річна Дарина вперше в житті спускається по імпровізованій переправі. Наважилася, адже її страхують справжні рятувальники. На цьому квесті дівчина з бабусею серед людей, яких об'єднало спільне горе – їхні рідні загинули на війні. Дарина вчиться жити без батька. Про нього лише найгарніші згадки.

"Ходили гуляти, по торгових центрах, в кафе ходив, ні в чом мені не відмовляв. Він дуже класно готував, мені дуже подобалося як він готував, він був кухарем", – розповідає учасниця квесту Дарина Сирота.

Разом із Дариною ще майже 7 десятків дітей, які втратили рідних на війні, погодилися взяти участь у квесті. Його зорганізував департамент соціального захисту Черкаської міськради.

Родини беруть участь у квесті на 7-ми локаціях, 6 із них медичні, на них вчаться надавати першу домедичну допомогу, ще на одній дізнаються про роботу рятувальників.

На всіх локаціях з дітьми не просто грають – їх вчать, як урятуватися в разі надзвичайної ситуації та допомогти людям поруч. А ще – це гарна нагода відволіктися від повсякдення.

"Такі спільні заходи вони згуртовують, дають можливість поспілкуватися між собою, відпочити, а ще такі заходи вони надихають", – зазначила головна спеціалістка відділу департаменту соціального захисту населення Черкаської міської ради Оксана Куцоконь.

З учасниками квесту ненав'язливо працюють і психологи. Кажуть, таким родинам потрібна підтримка, але коли вони самі будуть до цього готові.

"Мінімум, що ми можемо запитувати – чи можу я буду поруч з тобою, чи хочеш ти, це перший крок до усіх людей, які знаходяться в якихось переживаннях і розуміти, що це аткі ж звчиайні люд які проживають складну ситуацію і не орієнтувати на неї, а просто бути поруч", – зазначає координаторка психосоціальної підтримки Наталія Мисан.

Для родин, які втратили матір чи батька військовослужбовців, соціальні служби намагаються частіше влаштовувати спільні дозвілля, але розуміють, що жодною допомогою не компенсують загибель рідної людини.

"154 родини загиблих, є ще безвісти зниклі, сьогодні тут знаходиться 65 діток, наша соціальна галузь спрямована на допомогу цим родинам, є багато програм для них, це і стипендії, і шкільні виплати, і оздоровлення, ми намагаємося тримати достойний рівень забезпечення, в яких таке важке горе", – каже заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава.

Учасники квесту отримають корисні набори від міжнародної організації ЮНІСЕФ. Але найбільша користь від таких заходів – у спілкуванні, яке допомагає пережити горе.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"

Дивіться також відео: ПАРЄ та ООН беруться за повернення депортованих з України дітей. Олексій Гончаренко.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело