До мінно-вибухових та кульових поранень додалися тяжкі травми від уламків зруйнованих будинків - лікарі Дніпра, що рятують захисників з Бахмута, фіксують нові ушкодження воїнів. Медики кажуть, останнім часом побільшало складних переломів. Самі ж поранені розповідають, що у Бахмуті точаться бої за кожну вулицю та перехрестя, окупанти наче поставили собі на меті повністю знищити місто, йдеться в ТСН.  

Був прямий удар ворожої артилерії по дев‘ятиповерхівці, - розповідає старший лейтенант Богдан. Бетонний блок впав просто на нього та переламав таз. “Воно прилітає на рівень ґрунту. Проламує стіну. І ці бетонні брили всередину летять”, - каже Богдан. 

Це був його сімнадцятий день боїв за Бахмут. 47-річний депутат з Київщині у війську з першого дня повномасштабного вторгнення. Багатодітний батько добровольцем пішов сам. Тішиться, що вижив, дякує побратимам за допомогу під щільним обстрілом. “Постійно працює артилерія, танки ворога, авіація, знищують будинок за будинком. Фактично у нас є втрати пов’язані з тим, що будинки складаються, під плитами гинуть наші бійці. Тому це тактика такої випаленої землі, яку вони застосовують”, - каже боєць. 

Поруйнований Бахмут став ще однією проблемою для воїнів: медики фіксують нові травми

Медики кажуть, останнім часом доводиться рятувати захисників Бахмута, що дістали складні травми через руйнування міста. Ранить уламками будівель чи накриває зруйнованими стінами - такі ушкодження мають серйозні ускладнення. Передусім через тривалий тиск на тіло. “Поки його витягнуть з-під тих завалів, мине час. І окрім переломів, травм нервів, судин, ще й ішемія виникає, це коли відсутнє кровопостачання тканин і вони не отримують поживні речовини, кисень. Через це вони відмирають”, - пояснюють медики.

54-річний Володимир нарешті може рухати рукою - зусилля лікарів дали результат. Він дістав у Бахмуті осколкові поранення. “Тримали позицію. Почався мінометний обстріл, танковий обстріл. Ми тримали позицію до кінця, наша група виходить вглиб ворога на 15-20 кілометрів, робить диверсії. Так ми захищаємо свою батьківщину”, - розповідає він. 

Володимир - водій з Чернігівщини у довоєнному житті. Після боїв за Бахмут шість шматків ворожого заліза і досі в його тілі.  Та він певен: це його не зупинить бити ворога далі. 

Медики додають, що роблять усе можливе, аби захисники почувалися краще і не відчували наслідки поранень після одужання. 

Читайте також:

Маломуж роз'яснив, за що арештували розробників російських ракет "Кинджал": "Обдурили самого Путіна"

Як подолати тривожність: практичні поради психологині

Десант річкової флотилії показав себе в дії: готові виконувати завдання у різних регіонах України

Джерело