Затуринське кладовище у Полтаві поки не розширятимуть. Питання про надання дозволу на проєкт землеустрою, який би дозволив збільшити територію цвинтаря, не винесуть на сесію міської ради 24 березня, зокрема, через звернення жителів, розповіла Суспільному голова міської комісії з питань регулювання земельних відносин Тетяна Годяк. До його розгляду зможуть повернутися, коли отримають висновки Держекоінспекції щодо дотримання санітарних норм.

Юлія Логвінова живе у селі Затурине, що біля Полтави. За будинками жителів – ліс, а за ним – кладовище, яке планують розширити.

"Говорили нам ще зимою. Чули, що хочуть розширяти (кладовище – ред.). Документи якісь збирали. Люди підписували, що люди проти цього. Тому що в селі дійсно три кладовища. Це дуже багато", — каже жителька села Затурине Юлія Логвінова.

Розширення Затуринського кладовища біля Полтави: чому депутати не розглянуть це питання на сесії

Площа цвинтаря – 30 гектарів, а розширити його хочуть ще на 38, розповів Дмитро Третяков.

"Воно заповнене на 90%, і більше кладовищ у місті Полтава немає. Тому є дуже нагальна потреба у виділенні земельної ділянки під поховання. Депутати мають погодити рішення про надання дозволу на проєкт землеустрою", — говорить начальник "Спецкомбінату похоронно-ритуального обслуговування" Дмитро Третяков.

Це питання планували винести на сесію Полтавської міської ради 24 березня, та його виключили з порядку денного після прохання жителів, говорить голова земельної комісії Тетяна Годяк. Нині чекають на висновки Держекоінспекції.

"Повноцінно ми не отримали цих висновків, на які ми розраховували, прийнято рішення взяти це питання до відома і заслухати його на наступному засіданні земельної комісії. Коли ми отримаємо повноцінну картинку про висновки, про те, що дана дистанція до найближчого будинку є безпечною, а якщо небезпечною – то потрібно буде переробляти проєкт, потрібно буде відстань ще збільшувати", — каже голова міської комісії з питань регулювання земельних відносин Тетяна Годяк.

"Коли робиться проєкт землеустрою, у ньому прописується, що, наприклад, міська рада виділила 38 гектарів, а в проєкті землеустрою буде написано, що ні, 38 не можна – можна 37, бо відстань до забудови приватної буде скільки-то. Там же робиться дослідження ґрунтів, і також в цьому проєкті землеустрою буде написано, що там можна ховати, а там – не можна", — каже начальник "Спецкомбінату похоронно-ритуального обслуговування" Дмитро Третяков.

Усього у Полтаві 17 кладовищ, розповів Дмитро Третяков. За його словами, 90 відсотків з них – закриті через заповнюваність.

"Багато військових наших гине, захищаючи нашу землю, Україну, і, відповідно, ми маємо розширювати в будь-якому випадку площі кладовищ, і ми маємо їх приводити до того відповідного стану, щоб нам було не соромно", — каже голова міської комісії з питань регулювання земельних відносин Тетяна Годяк.

За словами Тетяни Годяк, коли відбудеться наступна земельна комісія з, де повернуться до питання кладовища у Затуриному, поки невідомо.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело