Президент України Володимир Зеленський нагадав, що 21 березня минулого року завершилася битва за село Мощун на Київщині, що стало першим кроком до перемоги в цій війні.

Про це глава держави розповів у відеозверненні.

"Сьогодні Україна почала відзначати першу річницю перших переможних битв повномасштабної війни – боїв на півночі нашої держави, які призвели до втечі окупанта. Саме 21 березня минулого року завершилася битва за Мощун – маленьке село в Київській області, яке стало першим великим кроком нашої держави до перемоги в цій війні", – сказав президент.

Зеленський пригадав перемогу в битві за Мощун та пообіцяв такий результат у боях за Донбас і Крим

Він додав, що були й інші такі кроки. Зокрема, це битва за Гостомель, бої за Ірпінь, боротьба на Чернігівщині й Сумщині, битва за Зміїний. А також – жорстоке протистояння на півдні України та унікальна оборонна операція, яка повернула свободу Харківщині.

"Ми прийдемо до такого ж результату і в інших активних діях. У героїчній битві за Донбас, у якій неминуче домінуватиме український прапор. У подальшому протистоянні на півдні, яке відновить нормальне українське життя в Приазовʼї. У поверненні нашого Криму, звідки вже почалася міграція найбільш далекоглядних щурів держави-терориста", – наголосив Зеленський.

Він додав, що впевненість українців у перемозі та бачення вільного майбутнього для держави, героїзм, який вразив світ, – усе це народилося саме у містах-героях півночі, сходу та півдня.

"Усі разом ми повертаємо Україні Україну. Усі разом ми захищаємо й наше майбутнє, і нашу гідність, і нашу свободу, і нашу історію", – сказав президент.

Він зазначив, що вшанував цього дня героїв битви за Мощун – за Київ – саме там, де буде збудовано меморіал на честь українських воїнів і звичайних мешканців села, чиї життя були забрані цією жорстокою війною.

Нагадаємо, український контрнаступ задля звільнення всіх територій може розпочатися у травні – такі оцінки давали радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк та військовий експерт Олег Жданов.

Тим часом керівництво НАТО вважає, що головною метою контрнаступу України буде пробиття коридору до Криму.

Читайте також:

  • Новини України
  • Війна в Україні
  • Новини України: відео

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело