Не менше 500 жителів Житомирщини в цьому році можуть підвищити кваліфікацію або здобути нову професію, отримавши ваучер на навчання. Про це в ефірі Українського радіо Житомир розповіла координаторка програм профнавчання в Житомирській обласній службі зайнятості Алла Загацька.

За її інформацією, в цьому році збільшили фінансування на оплату навчання певної категорії людей – на ваучери виділили біля дев'яти мільйонів гривень.

"Програма діє з 2013 року. В перший рік було видано майже 600 ваучерів і половина осіб стали до навчання. Але всі ці роки виділялося значно менше коштів. І в минулому році у нас отримали ваучери лише дві особи за спеціальністю "Психологія" на 52 тисячі гривень. Сьогодні люди не всі знають про таку програму, що можна безкоштовно, за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття, отримати іншу робітничу професію або спеціальність", – розповідає Алла Загацька.

Пів тисячі жителів Житомирщини в цьому році можуть здобути нову професію з ваучером на навчання

На що дає право ваучер на навчання

За рахунок ваучера може здійснюватися перепідготовка за робітничою професією, каже Алла Загацька. Тобто, людина, яка має професійно-технічну освіту, може пройти перепідготовку за іншою робітничою професією. Якщо людина спеціаліст у сфері вищої освіти – то вона може пройти навчання для здобуття ступеня бакалавра та ступеня магістра на основі ступеня бакалавра чи магістра, які вона здобула за іншою спеціальністю. Також людина з вищою освітою може підвищити свій освітній рівень і пройти на вищому рівні освіти навчання, а також пройти спеціалізацію та підвищити свою кваліфікацію як за професіями робітничими, так і в сфері вищої освіти.

Хто може скористатися ваучером на навчання

В цьому році, за словами координаторки програм профнавчання в Житомирській обласній службі зайнятості Алли Загацької, розширений перелік категорій людей, які цим навчатися за цим ваучером.

"Якщо раніше це були лише особи старші 45 років, які мають страховий стаж не менше 15-ти років і не здобули права на пенсію, то сьогодні це також і військовослужбовці, і учасники АТО, і ВПО, для яких відсутня робота, яка їм підходить. Хочу зауважити, що на сайті Державного центру зайнятості є повний перелік документів, є категорії, які підходять для видачі ваучерів, є перелік професій розміщений і спеціальностей. До того ж, в кожній філії Центру зайнятості є відповідна інформація", – каже Алла Загацька.

Про професії, яким можна навчатись за ваучерами

Сьогодні на Житомирщині за допомогою ваучера можна опанувати 43 робітничі професії і 27 спеціальностей. А ось працювати за цією програмою можуть лише 16 закладів освіти, каже координаторка програм профнавчання.

"Щоб брати участь у цій програмі, закладу освіти необхідно мати ліцензію на перепідготовку та підвищення кваліфікації, а також бути акредитованим або мати свідоцтво про атестацію. Сьогодні це 12 закладів професійно-технічної освіти і чотири вищі заклади освіти Житомирської області. Тобто, всього 16 закладів на сьогоднішній день готові і мають відповідні документи. А крім того, людина може вибрати не лише заклад Житомирщини, є ще перелік закладів освіти по Україні", – розповідає Алла Загацька.

Скільки виділяється коштів на навчання

На навчання однієї людини сьогодні виділяється 26 840 гривень або 10 прожиткових мінімумів. Якщо вартість навчання перевищує максимальну вартість навчання – то різницю може доплатити або роботодавець, або сама людина. Якщо ж вартість навчання нижча, ніж сума ваучера – то навчання оплачується в межах вартості.

Читайте також Власна справа: житомирянка отримала грант на відкриття швейної майстерні. У Житомирі визначили проєкти, на реалізацію яких обдарована молодь отримає гранти. "Професія лікаря – це назавжди" – дитячий хірург житомирської лікарні Петро Русак майже 40 років за операційним столом.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело