Головнокомандувач ЗСУ Залужний та командувач Східного угруповання військ Сирський на засіданні Ставки висловились за продовження оборони Бахмута та подальше посилення позицій. У вечірньому зверненні президент повідомив, що військові у місті отримають допомогу. Штурми Бахмута та навколишніх населених пунктів продовжуються, повідомив 6 березня ввечері Генштаб. Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW), припустили, що українські сили почали тактичний відхід з Бахмута, хоча вважають, що ймовірно, що українські військові виснажать армію РФ міськими боями. Якщо Бахмут буде захоплено, РФ може спробувати відновити наступ на Костянтинівку або Слов'янськ, але їм доведеться зіткнутися з гострою нестачею особового складу та техніки, пише ISW. Шляхи постачання у Бахмут не перерізані: військовим доставляють зброю, медикаменти, евакуюють поранених, повідомив ввечері 5 березня речник Східного угруповання військ Сергій Череватий. Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах. Бахмут став політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська). Вуличні бої у місті, за свідченнями українських військових, безупинні й ускладнюються тим, що тут більш як чотири тисячі цивільних, які з різних причин відмовляються евакуюватись. За даними заступника міського голови Олександра Марченка на 4 березня, дороги в Бахмут прострілюють російські війська, але можливіть вивозити людей та доставляти туди гуманітарну допомогу залишається. В місті працюють лікарі, поліція, рятувальники, волонтери. Електрики, опалення, водопостачання немає, зв'язок — поганий.

Війська РФ не мають достатньо спроможностей для оточення Бахмута Донецької області, який обороняють українські солдати, заявив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

"Зараз в російських окупаційних військ немає можливості повністю оточити Бахмут, а також його захопити. З іншого боку, там сконцентрована велика кількість сил та засобів, ресурс величезний стягнуто, і тиснути вони на місто будуть продовжувати", — розповів експерт.

Бахмут — режимне місто. Військові отримають допомогу, втрати РФ у Бахмуті: хроніка боїв та ситуація. 7 березня

За його словами, російські військові намагаються позбавити гарнізон у Бахмуті сполучення із тилом.

"Основна їхня задача на сьогодні полягала у тому, щоб перерізати логістичні артерії — це трасу 05-04 та 05-06. Це траси через Хромове на Часів Яр та через Іванівське на Костянтинівку. Через ці траси відбувається повноцінне матеріально-технічне забезпечення наших підрозділів у Бахмуті, незважаючи навіть на те, що вже кілька місяців ці траси перебувають під вогневим контролем ( Росії — ред.)", — пояснив Коваленко.

Водночас російські війська мають складнощі із фізичним зайняттям траси.

"Але вогневий контроль — це не фізичний. Їм потрібно було їх ( траси — ред.) перерізати. Для цього потрібно було або з Кліщіївки в напрямку 05-04 фактично наступати 4 кілометри в полі. А з Ягідного — це в напрямку 06-06, в напрямку Хромова — їм треба було також приблизно 4 кілометри наступати в полі. Це — той випадок, коли вони звузили собі фронт. Але саме по цьому вузькому фронту найбільш ефективно працює наша артилерія", — зауважив він.

Олександр Коваленко додав, що українським бійцям у Бахмуті не вистачає певних видів озброєнь.

Українські військові тримають оборону Бахмута, повідомив ввечері 5 березня речник Східного угруповання військ Сергій Череватий. Військовим доставляють все необхідне.

Туди є змога доставляти провіант, ліки, боєприпаси та забирати звідти поранених. Під час бойових дій армія РФ б'є по нашій інфраструктурі, зокрема по мостах. Проте підрозділи українських військових забезпечують можливість у різний спосіб постачання необхідного до Бахмута", — Череватий.

За його словами, постачання трасою Бахмут-Костянтинівка, має ризики, але робиться все, щоб їх зменшити, враховуючі тактичну ситуацію для доставки необхідного у Бахмут.

Про це Суспільне Харків повідомили у батальйоні.

Один із затриманих розповів, що приїхав воювати в Україну з Ямальського району, що на півночі Росії. У "Вагнер" його завербували з в'язниці, де він сидів за замах на вбивство та розбій.

Інший боєць ПВК на ім'я Олексій приїхав на війну з Амурської області. На Донбасі він був стрільцем. Під час допиту він зазначив, що не знає, що воює під Бахмутом.

Чоловіків взяли в полон під Бахмутом 2 березня: дивіться відео із розповідями затриманих вагнерівців.

Українській військові відбили атаки російського війська на Бахмут, повідомив у ранковому зведенні 6 березня Генеральний штаб ВСУ і додали, що РФ продовжує зосереджувати наступ на Бахмутському напрямку.

"На Бахмутському напрямку противник не припиняє спроб штурмувати місто Бахмут та навколишні населені пункти. Обстрілював Залізнянське, Дубово-Василівку, Оріхово-Василівку, Бахмут, Іванівське, Богданівку, Часів Яр, Курдюмівку, Кліщіївку, Широку Балку, Озарянівку, Дружбу, Григорівку, Майорськ та Нью-Йорк Донецької області", — йдеться у повідомленні Генштаба.

5 березня на Донеччині від обстрілів російської армії загинула одна людина у Бахмуті, ще один цивільний в місті отримав поранення, повідомив начальник обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

Українські сили, ймовірно, проводять обмежений тактичний відхід з Бахмута, проте зарано оцінювати наміри України щодо повного відходу з міста, написав в аналітичному звіті 6 березня американський Інститут вивчення війни (ISW).

“Українські сили, можливо, відходять зі своїх позицій на східному березі річки Бахмутка, враховуючи нещодавні геолокаційні кадри руйнування залізничного мосту через річку на північному сході Бахмута 3 березня. Російські військові кореспонденти та блогери стверджували, що російські сили захопили східну, північну та південну частини Бахмута 5 березня, і стверджували, що ведуть репортажі з позицій у східному Бахмуті, але на даний момент ISW не може самостійно перевірити ці заяви”, — йдеться в аналітичному звіті.

На думку аналітиків, українська оборона Бахмута залишається стратегічно обґрунтованою, оскільки вона продовжує поглинати російську живу силу і техніку доти, доки українські війська не зазнають надмірних втрат.

Українські війська навряд чи вийдуть з Бахмута одразу і можуть продовжувати воювати за Бахмут і поступового відходити, щоб виснажити російські сили шляхом продовження міських бойових дій.

“Центр міста Бахмут розташований на західному березі річки Бахмутка, і російським військам доведеться вести бої через цю територію, якщо вони не зможуть просунутися безпосередньо на північ або південь від Бахмута на захід від центру міста. Такі міські умови та особливості річки можуть зіграти на руку українським силам, якщо вони зможуть утримати лінію від Хромового (селище на північно-західній околиці Бахмута) на південь до траси Т0504 Бахмут-Костянтинівка”, — йдеться в аналітичному звіті.

Міські бої в Бахмуті можуть ще більше виснажити і без того виснажені російські змішані сили, подібно до того, як це сталося після відходу українських військ з лінії Сєвєродонецьк-Лисичанськ, що фактично поклало край російським наступальним операціям у Луганській і Донецькій областях влітку 2022 року, відзначили аналітики.

“Якщо російським військам вдасться зайняти Бахмут, вони можуть спробувати відновити наступ на Костянтинівку або Слов'янськ, але їм доведеться зіткнутися з гострою нестачею особового складу та техніки. Ймовірна неминуча кульмінація російського наступу навколо Бахмута до або після його падіння, вже завершений російський наступ навколо Вугледара, а також пробуксовування російського наступу в Луганській області, ймовірно, створюють надійні умови для майбутнього українського контрнаступу”, — йдеться в аналітичному звіті.

93-я окрема механізована бригада "Холодний яр" показала кадри роботи танкістів, які розстрілюють позиції та укриття росіян у Бахмуті.

"Українські військові не пішли з Бахмуту! Місто тримається! Безстрашні танкісти 93-ї бригади Холодний Яр виїжджають упритул до ворога, щоб розстріляти їхні укриття. Артилерія точно б'є по скупченню окупантів, а піхота вигризає кожен метр міста у контактних боях", — сказано у дописі від 6 березня до відео.

У відео показані міські бої у Бахмуті, а також допомога медиків бійцю, який був навідником на танку і отримав поранення.

Під Бахмутом загинув танковий екіпаж з українськими військовими

Про це повідомила пресофіцерка 93-ої бригади Ірина Рибакова. За її словами, загинув екіпаж з українськими бійцями 93-тої бригади "Холодний Яр".

Президент Зеленський провів чергове засідання Ставки: обговорили зокрема ситуацію в Бахмуті.

Оцінюючи перебіг оборонної операції, президент поставив запитання Залужному і Сирському щодо подальших дій на Бахмутському напрямку.

Вони висловилися за продовження оборонної операції та подальше посилення позицій у Бахмуті.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний і командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Олександр Сирський висловлюються за продовження оборонної операції та подальше посилення позицій у Бахмуті, йдеться у повідомленні пресслужби Офіса президента.

Бахмут має більше символічне, ніж оперативне значення, і його падіння не обов'язково означатиме, що Москва повернула собі ініціативу у війні, заявив 6 березня журналістам міністр оборони США Ллойд Остін під час свого візиту до Йорданії, передає Reuters.

"Я думаю, що це більше символічна цінність, ніж стратегічна чи оперативна. Падіння Бахмута не обов&#

Джерело