В Івано-Франківську з 1 лютого 12 котелень та будинки, які живляться спільними лініями електропередач, потрапили у нову підчергу вимкнень електроенергії — 4.3. Раніше ці будинки не відключали від електроенергії або енергетики знеструмлювали "вручну" за графіками підчерги 4.2, повідомили на сайті "Прикарпаттяобленерго".

Як йдеться у дописі, у підчерзі 4.3 вимикають додатково 67 підстанцій. Вона знімає з мереж навантаження у 9 мВт, що дасть змогу у більшості випадків не застосовувати години можливих відключень електроенергії.

"Таким чином під графіки вимкнень зараз потрапляє майже весь обласний центр. Це — соціально справедливо. У підчергу 4.3 потрапили 12 котелень, які підключені безпосередньо до підстанцій на напрузі 0,4 кВ і з ними на лінії немає розміщених інших об’єктів критичної інфраструктури. Другий критерій – технічні можливості. Всі вони забезпечені альтернативним джерелом енергопостачання (генераторами)", — пишуть енергетики.

Рішення про введення підгрупи 4.3 прийняли на Раді оборони області, йдеться на сайті підприємства.

"На тиждень відтерміноване вимкнення котельні на Довженка, а будинки, які мають спільну з нею лінію електропередачі, продовжують вимикати за підчергою 4.2. Відтермінування пов’язане із встановленням на котельні більш потужного генератора", — пояснюють у "Прикарпаттяобленерго".

Ситуацію з відключеннями котелень та введення підчерги 4.3 вранці 1 лютого прокоментував і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Чергу 4.3 вимикають двічі на добу: з 21:00 до 01:00 та з 09:00 до 13:00. Графік узгодили з "Івано-Франківськтеплокомуненерго" і він відповідає технологічним процесам роботи котелень, пишуть енергетики.

Наразі в Івано-Франківську є майже 600 підстанцій, з них 400 вимикають дистанційно. Ще 200 підстанцій відключити дистанційно немає змоги, оскільки на цих лініях є об’єкти критичної інфраструктури. Тож 100 вимикали "вручну".

"Решту 100 підстанцій не вимикались жодного разу через нестачу персоналу з відповідними навичками й дозволами працювати в електроустановках. Для соціальної справедливості, про яку говорять ті, кого вже вимикають четвертий місяць поспіль, варто вимикати і їх", – пояснили в "Прикарпаттяобленерго" уведення підчерги 4.3.

Що відомо

З 1 лютого в Івано-Франківську ввели нову підчергу графіків вимкнень електроенергії — 4.3. Вона розповсюджується на міські котельні й працюватиме за графіком 8х4. Електроенергію в котельнях вимикатимуть двічі на добу — з 09:00 до 13:00 і з 21:00 до 01:00.

Читайте також Графіки вимкнень електроенергії на Івано-Франківщині на 2 лютого На Івано-Франківщині розгорнуть ще 298 "пунктів незламності" На Франківщині вводять графіки відключення електроенергії для 21 підприємства Стало відомо, як на Прикарпатті знеструмлюватимуть підприємства та будинки, під'єднані до критичної інфраструктури

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело