Перші танки Київ очікує вже наприкінці березня

Від чотирьох до шести танків Leopard передасть Україні Іспанія. Про це повідомляє тамтешнє видання El País, посилаючись на джерела в іспанському уряді. За даними ЗМІ, міністерство оборони Іспанії зараз веде термінові переговори з військово-промисловими компаніями про відновлення панцерників. Адже вони тривалий час перебувають на зберіганні. Іспанські військові також проведуть для українських танкістів прискорений курс навчання. Планують підготувати щонайменше 10 екіпажів, а також механіків та інший персонал, що обслуговує техніку. Удвічі скоротити тренувальний курс для українських вояків хоче й Польща. Тамтешні інструктори показали полігон, на якому проходять вишкіл танкісти. 

Село Свентошув на заході Польщі. Тут, неподалік німецького кордону, розташований один із трьох тренувальних центрів у Європі, де вчать керувати танками Leopard. Нині вишкіл проходять польські армійці, проте місцеві ЗМІ повідомляють, що незабаром тут можуть тренувати й українських танкістів.

У навчальному центрі три моделі німецьких танків Leopard: старіша й найпоширеніша 2А4 і нова 2А5, які, ймовірно, отримає Україна. А ще 2PL – модернізована спеціально для польської армії. Інструктори можуть одночасно тренувати 14 екіпажів по 4 людини в кожному. Тобто 56 танкістів водночас. Зазвичай вишкіл триває 2 місяці, проте польські армійці планують скоротити курс до одного, адже на українському фронті цінна кожна хвилина. Що швидше Збройні сили України отримають танки, то швидше зможуть почати контрнаступ.

Польща готується навчати українських військових керувати танками Leopard 2: що відомо – сюжет (Відео)

"Гадаю, перейти від пострадянського обладнання до обладнання останнього покоління відносно легко. Потрібно лише підготувати водіїв. А правила стрільби на цьому танку залишаються такими самими, як і на інших. Щоб навчити людей, які опанували пострадянські танки, працювати з Leopard чи Abrams, достатньо 10 тижнів. Якщо ми посилимо підготовку за рахунок інструкторів, часу й вихідних, то можемо навчити екіпаж і за 5 тижнів", – зазначив командир 10-ї бригади бронекавалерії Мацей Банашинський.

Довший курс потрібен для механіків: від 3-х місяців до пів року. Їх вчать обслуговувати панцерники й додаткове обладнання та лагодити несправності.

"Ми зараз у відділенні, де готуємо солдатів, які спеціалізуватимуться на обслуговуванні башти, а також системи вогню та усуненні несправностей. Кожна модель танків Leopard 2A4, 2A5 і 2PL – це абсолютно різні танки, коли йдеться про обладнання, обслуговування та лагодження башти. Тому кожен курс навчань відрізняється від іншого", – пояснив старший інструктор із механіки озброєння Гжегож Лерх.

Leopard – танк нового покоління. Він працює на дизельному пальному, а тому невибагливий до "їжі". Має цупку броню, яка надійно захищає екіпаж, стріляє до 5 кілометрів та може вести бойові дії в будь-який час доби та за будь-яких погодних умов. Його мобільність, потужність і маневреність значно вища, ніж у радянських танків. Тому перш ніж посадити вояків у сучасні панцерники, їх вчать на тренажерах центру.

"Симулятор дозволяє нам підготувати учасника курсу до роботи, за яку він відповідатиме під час керування реальною технікою. Тренажер також гарантує безпеку й береже здоров'я солдата, перш ніж ми дозволимо йому сісти до танка, який важить 60 тонн", – підсумував старший інструктор навчального центру Лукаш Сетний.

Натепер передати Україні танки погодилися 12 західних держав. У першій хвилі поставок ЗСУ можуть отримати від 120-ти до 140-а машин, повідомив вітчизняний міністр закордонних справ. Більшість із них саме "Leopard-2. Перші танки Київ очікує вже наприкінці березня.

Христина Катарина, "5 канал"

Нагадаємо, 25 січня уряд Німеччини погодив передачу Україні 14 танків Leopard. Окрім того, ФРН дозволила реекспорт танків Україні з інших країн.

Раніше німецький концерн Rheinmetall повідомив, що готовий передати Україні 139 танків Leopard.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Володимир Огризко про передачу Україні танків Leopard 2

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело