Дефіциту хліба в Україні у 2023 році не буде, але ціни на хлібобулочну продукцію поповзуть вгору. Подорожчання не уникнути, залишається лише дочекатися, яким буде стрибок цін.

Ціна на хліб скоро різко зросте: експерти попередили українців, до чого слід готуватися вже найближчим часом

Як інформує “biz.today.ua”, через зміну посівних площ аграрії очікують, що структура врожаю 2023 року суттєво відрізнятиметься від минулих показників.

Засіяти зерном у 2023 році планується 8,7 мільйона гектарів, що на 22% менше від показника 2022 року. При цьому посівні площі під олійними прогнозуються на рівні 9,7 мільйонів гектарів, що на 32% перевищує показник 2022 року.

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин наголосила, що це буде вперше в історії України, коли посівні площі під олійними культурами будуть більшими, ніж під зерновими.

Експерти також прогнозують зниження врожайності зерна у 2023 році через те, що фермери змушені економити та вносити на 50-60% менше добрив. За оцінками фахівців, урожай із гектара знизиться залежно від регіону та культури на 10-30% порівняно із середніми торішніми показниками.

При цьому зменшення врожаю ніяк не вплине на інтереси споживачів, оскільки аграрії в умовах війни вирощують значно більше хліба, ніж потрібне для внутрішнього споживання.

В Україні подорожчає хліб: що впливатиме на вартість стратегічного продукту у 2023 році

Кінцеву ціну фахівцям важко прогнозувати, оскільки вона залежить від кількох факторів. Зокрема, на вартість продукції впливатимуть логістичні проблеми.

Також перешкодою для виробників хліба зараз є енергетична криза. Часті перебої електропостачання підприємств суттєво ускладнюють виробництво, а забезпечити свій бізнес генераторами може дозволити собі не кожен підприємець. Його вартість для хлібзаводу коштуватиме щонайменше 3-4 млн гривень.

Запис Ціна на хліб скоро різко зросте: експерти попередили українців, до чого слід готуватися вже найближчим часом спершу з’явиться на PRO-NEWS.

Джерело