Берці, що витримують до чотирьох місяців у багнюці на передовій, жіноча термобілизна для захисниць, куртки та штани за власними лекалами: спільний проєкт з пошиття військової амуніції, що запустили кравці зі сходу із львівськими підприємцями, проходить зараз перевірку боєм. Кравці вже вдягнули військових, які боронять Донеччину та Луганщину. Суспільне Донбас розповідає, як шиють зимовий одяг та взуття для ЗСУ і що має попит у бійців.

Кравці з Донеччини, які перемістили виробництва на захід країни, ще в влітку відновили роботу у Львові та розпочали пошив і продаж військової амуніції.

Наталія Романова підприємниця з Краматорська разом з чоловіком Геннадієм займається пошиттям форми з 2014 року. Нині вони є співзасновниками великого проєкту "Укрвійсьторг" у Львові.

Берці на передову та термобілизна для захисниць. Як шиють зимовий одяг для бійців на Донеччині та Луганщині

Жінка каже: модель військового строю власного виробництва впізнає з тисячі інших.

"Я знаю нашу фурнітуру, модель. Я знаю наш виріб, як свою дитину, яку можу впізнати за кілька метрів і зі спини", — сміється Наталя.

Зараз компанія зосередилася на виготовленні зимового одягу. Це переважно куртки на теплій підкладці, утеплені штани "софтшелл", розповідає підприємниця з Краматорська. Увесь одяг для ЗСУ тут шиють за власними лекалами.

"Soft Shell — це універсальна тканина, яка підходить як для демісезонного одягу, так і для зимового, якщо її правильно утеплити. Ця тканина захищає від вітру, вологи й тримає тепло", — розповідає кравчиня.

Зараз підприємці працюють над розробкою суто жіночої термобілизни. Приймають й індивідуальні замовлення.

"Жінка навіть на війні хоче залишатися жінкою — красивою, привабливою. І при тому всьому, їй має бути комфортно. До нас нещодавно звернулися такі тендітні красуні, розмір, напевне, 44-й. Ми їм на замовлення шили штани та куртки", — розповідає Наталія Романова.

І додає, виготовляють вони також власну лінійку зимового взуття. Є на натуральній цигейці та на зимовій підкладці.

"Є зима з мінусовими морозами, а є така, коли дощ і мрячка. Ми намагаємося всі ці моменти враховувати та застосувати найкращі матеріали, щоб нашим хлопцями й дівчатам було тепло, зручно", — запевнила кравчиня.

Модель берців "Corvette" вже має схвальні відгуки від українських захисників з передової. Таке взуття львівські чоботарі виготовляють на всі сезони.

"У нас замовляли влітку взуття, відбігали півтора місяця і на наступний сезон також замовили. Якось наші козаченьки прислали фото "берці: 4 місяці на передовій", вони звісно поношені, але цілі. Це дуже круто", — вважає Наталія.

Завдяки грантам, які кравці залучили у свій проєкт, кравці закрили потребу в амуніції військових, які тримають східний фронт.

"54-ту та 81-шу бригаду ми вдягли. Це частини з Краматорська, Бахмута. Коштом грантодавців виконували також замовлення військових з Луганського напрямку",— розповідає ще один співзасновник проєкту Руслан Бельтюков.

Загалом, за словами Руслана Бельтюкова, за залучені кошти від благодійників вони відшили військовим одягу та взуття на 800 тисяч гривень.

Що відомо Практики зі сходу об’єдналися зі львівськими колегами для реалізації спільного проєкту. Вони запустили виробництво та продаж військової амуніції. Кравці з Донеччини, які релокували виробництва на захід країни, шиють зимовий одяг для ЗСУ. Підприємці переїхали навесні та влітку, об'єднались з колегами зі Львова та за допомогою школи керівників бізнесу відновили виробництво та розпочали продаж військової амуніції. Читайте також

"Дім не так шкода втратити у війні, як школу". Історія зруйнованої школи у Торецьку

"ЗСУ — котики". Активістка з Бахмута шиє та передає у шпиталі для військових подушки

Сніговий рекорд, пінгвіни та п'ятигодинний розтин риби: луганчанин про експедицію в Антарктиді

Голодомор 1932-1933 років на Донеччині та Луганщині. Спогади та історичні паралелі

Джерело