Впродовж матчу Олів'є Жиру переписав історію збірної, ставши її найкращим бомбардиром.

Збірна Франції вийшла до чвертьфіналу чемпіонату світу-2022 з футболу. У матчі 1/8 фіналу команда Дідьє Дешама здолала Польщу - 3:1.

Груповий раунд чинні чемпіони світу подолали з двома перемогами та однією поразкою (від Тунісу - 0:1) за підсумками трьох турів. Та вже в першому матчі на виліт мали зустрічатися з командою Польщі, що посіла друге місце у квартеті С.

Франція здолала Польщу та вийшла у чвертьфінал ЧС-2022 з футболу: результат

На рівні чемпіонатів світу Франція здолала Польщу вперше. Їхній попередній поєдинок на Мундіалі 1982 року закінчився результативною перемогою поляків - 3:2.

У чвертьфіналі на французів очікує зустріч з переможцем пари Англія - Сенегал. Ті проведуть свій очний поєдинок у неділю, 4 грудня (початок - о 21:00 за Києвом).

Як пройшов матч Франція - Польща

Франція відкрила рахунок наприкінці першого тайму. За дві хвилини до закінчення основного часу Олів'є Жиру відзначився з передачі Кілана Мбаппе, забивши свій 52-й гол у складі збірної та ставши її найкращим бомбардиром в історії.

А в другому таймі на ударну позицію виходив уже сам Мбаппе. Команда Дешама розвинула швидку контратаку, після якої Усман Дембеле доправив м'яча "десятці" збірної. Той без перешкод вразив ворота Войцеха Щенсни та зняв питання щодо переможця матчу.

Розгром Польщі було оформлено вже в компенсований час. На першій доданій хвилині Мбаппе знову не зустрів спротиву в карному майданчику та оформив дубль - 3:0.

Поляки все ж відіграли один м'яч 90+8-й хвилині, коли пенальті з другої спроби реалізував Роберт Левандовські. Для капітана збірної Польщі гол у ворота французів став другим на поточному турнірі.

ЧС-2022. 1/8 фіналу

Франція - Польща 3:1

Голи: Жиру, 44, Мбаппе, 74, 90+1 - Левандовські, 90+8

Що відомо Франція втретє поспіль вийшла до 1/4 фіналу чемпіонатів світу. Востаннє французам не вдавалося поборотися за місце у півфіналі у 2010 році, коли вони не подолали груповий раунд. Діставшись 1/8 фіналу, Польща - дворазовий бронзовий призер Мундіалів - повторила свій результат на світовій першості 1986 року. Вітоді поляки тричі не проходили на турнірі далі групового раунду. Франція продовжує боротьбу за свій третій титул чемпіонів світу в історії. Раніше французи ставали найсильшіною збірної планети у 1998-му та 2018 роках.