Півтора десятка котів та собак під одним дахом. У Сумах сім’я підбирає покинутих тварин та залишає жити у себе. У Всесвітній день домашніх тварин, що відзначається 30 листопада, родина Вороніних розповіла, як і чому бере додому безпритульних чотирилапих. Про долі тепер вже домашніх улюбленців – читайте далі.

Для чотирилапих на подвір'ї будинку Вороніних облаштували будки, але їм більше подобається жити в домі. Там у кожному куточку можна знайти хвостатих: окрім шістьох собак, будинок став прихистком і для майже десятка котів.

У кожної врятованої тварини, говорить зоозахисниця Юлія Вороніна – своя доля і своя історія.

"Ось цю кішку ми підібрали у під’їзді, просто хтось її підкинув у під’їзд. Не могла я залишити у холодному під’їзді плачущу кішку. Цього рудого кота – нашого улюбленця – я підібрала на дорозі. За хвилину до мого виїзду на дорогу його збила машина. Він був скривавлений, ледь живий, я його відвезла в клініку", — розповідає Юлія Вороніна.

За кілька тижнів Рудий одужав і залишився жити в родині. Зараз коту сім років, разом з ним під одним дахом мешкають ще 14 домашніх улюбленців. Всіх їх Вороніни забрали з вулиці. Окрім Джека – від нього відмовився його попередній власник.

"Чоловік привіз його на добу додому. І – все. Куди йому ще один стрес? Один хазяїн відмовився, за добу він до нас звик. Чоловік йшов на роботу, він його за штанину тягнув, щоб він залишився", — згадує Юлія.

Підібраних тварин вилікували та стерилізували. Найстаршому собаці – 15 років. Кількість чотирилапих вже не має значення, говорить Юлія. Додає – з вигулом та годуванням проблем ніколи не виникало, а подряпані меблі – не причина відмовлятися від тварин в домі.

"В мене є пара подряпин на стільцях. Я проживу з цими двома подряпинами. Ці речі не можна порівнювати: пошкоджені меблі і порятунок живої істоти", — пояснює жінка.

Юлія впевнена – зменшити кількість бездомних тварин легко: людям потрібно трохи більше доброти: "За останніми даними у нас один безпритульний собака на двісті людей в місті. З двохсот людей – точно у когось є можливість взяти цю собаку з вулиці".

Допомогти безпритульному коту чи собаці – не складно, говорить Юлія. Власним життям жінка намагається донести це до інших: "Зараз так висвітлюють ці події під час війни, як цих котів та собак дістають з-під завалів, і коли стикаєшся з тим, що людина не пускає тварину в під’їзд погрітися, то великі питання до людяності цього "двуногого".

Читайте також Міжнародні інструктори тренують собак у Роменському районі на Сумщині.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело