Марія Гаджизаде три роки тому з чоловіком відкрили в Сєвєродонецьку торговельно-розважальний простір для дітей. За три місяці до повномасштабного вторгнення Росії в Україну раділи відкриттю нового великого магазину дитячого одягу і в Краматорську. "24 лютого обнулило все, – розповіла Марія Гаджизаде. – В новому місті було страшно починати все заново. Але є емоція, яка задає певний тонус, щоб нове місто стало твоїм".

Марія Гаджизаде з чоловіком мріяли створити комфортний та цікавий простір для дітей, де, окрім купівлі одягу, можна провести змістовно та весело час. "Де великі дзеркала, великі примірочні, немає цих "мавп", "лімпопо" або якихось "бантиків", бо діти-підлітки — вони дорослі люди, – розповідає Марія Гаджизаде. – Було у нас спортивне орієнтування, мильні бульбашки – просто приходьте відпочити. Про нас знали, про нас чули, нас любили".

Частково вивезти бізнес змогли з Краматорська, в Сєвєродонецьку від торговельно-розважального простору не залишилося нічого. Допомогою від держави на перевезення підприємства не скористались: "На тому етапі кожна гривня була на рахунку, це твій останній шанс, і ти розумієш, ти або зараз це все вивозиш, або все...".

Щоб нове місто стало твоїм. Подружжя зі сходу України відновлює бізнес у Кропивницькому

24 лютого подружжя спакувало речі та виїхало до Дніпра. Під окупацією залишились батьки Марії та її чоловіка, у їхній квартирі жили росіяни: "Вони порозмальовували стіни, винесли все. Наш будинок піде під знос в Сєвєродонецьку. Повертатися туди жити, я думаю, ми не будемо. Принаймні, у мене бажання такого немає. Тяжко...", – плачучи розповідає Марія.

До Кропивницького з Дніпра переїхали, бо вибирали місто для життя: "І Кропивницький — це в десяточку", – каже Марія.

В новому місті було страшно починати все заново. Нині вдалося відкрити магазин дитячого одягу. "В нас класні діти, в нас класні клієнти, в нас класні мами. Це той позитив, та емоція, яка просто задає такий тонус, що ти не можеш зупинитися. І вже нове місто, воно вже твоє".

Читайте також "Головне – мир, а все інше наживемо". Переселенці з Миколаївської області відкрили мініпекарню на Кіровоградщині У Кропивницькому знайшли і облаштували будинок для 75-річного переселенця з інвалідністю та його собаки Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Джерело