Через похолодання, українські військові на фронті потребують таких речей, як на початку повномасштабного вторгнення Росії. У Хмельницькому Штаб допомоги Збройним силам України збирає зараз буржуйки, теплий одяг та інші предмети для захисників. Люди долучаються менше до зборів, ніж в перші місяці повномасштабної війни.

Про це Суспільному розповіла голова громадської організації «Планета волонтерів» Тетяна Калюжна.

Таку посилку на фронт захисникам передадуть найближчим часом розповідає волонтерка Олена Власюк. За її словами, військові зараз потребують ліків проти застуди та теплих речей.

У Хмельницькому волонтери розповіли про нові потреби військових

«Хлопець їде з відпустки легковим автомобілем, ми йому зібрали чай, каву, печиво, трішки крупів і спальники теплі, ну такі, це не військові спальники, вони більш такі цивільні, але теплі – їм на бліндажі», - розповідає волонтерка Олена Власюк.

Зараз військові просять такі речі, які були їм потрібні на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, розповідає голова громадської організації «Планета волонтерів» Тетяна Калюжна. За її словами, це зокрема зимові шини для авто і тепле взуття.

«Це термо, це фліски теплі, це бушлати, це тепле взуття, зимові спальники. Рукавички, само собою, бафи, балаклави теплі, спідня білизна. Теплі шкарпетки, шкарпетки це, взагалі, одноразова штука, самі розуміємо: зняли-викинули», - каже Тетяна Калюжна.

Волонтерка Анастасія Куца показує теплі куртки, які принесли благодійники для військових. Каже, збирають нові та вживані речі темних кольорів без сітловідбивчих елементів. За її словами, речі волонтери передадуть на фронт українським захисникам.

«Хлопці кажуть, що їм підходять не лише військові, це можуть бути будь-які теплі, вживані навіть куртки. Актуальні, звісно це ХL, XXL, малесенькі вони не доцільні, бо вони (ред. військові) мають під низом ще якийсь одяг», - розповідає Анастасія Куца.

Захисникам передали 2 подібних до цієї буржуйки, розповідає Тетяна Калюжна. За її словами, в них також є потреба зараз на передовій.

«Хлопці просять, роблять такі, з газових балонів, вона виходить довга, і деякі наші підприємці настільки їх вдосконалюють. Не просто буржуйка, а от, вони наварюють гаки збоку, хлопці, коли там вже чайничок посередині, чи кашка якась зварилася, підігрілася, вони тим часом збоку, на ці гачки повісили взуття і воно підсохло», - каже Тетяна Калюжна.

За словами Тетяни Калюжної, долучатися до допомоги військовим люди стали менше, ніж на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

«Простіше було на початку, на початку, ви знаєте, у нас вся країна акумулювала сили та ми всі були таким єдиним цільним організмом, який співпрацював, подекуди навіть мовчки», - розповідає волонтерка.

На передовій є постійна потреба в сітках, розповідає Тетяна Калюжна. Їх у Штабі волонтери також плетуть.

«На сітки у нас матеріалу вистачає, в принципі, але не вистачає самої основи, якщо є можливість, з приводу основи під сітку, або ж хоча б нитка, нитка для того, щоб плести ту сітку. Нитка має бути міцна», - каже Тетяна Калюжна.

Тетяна Калюжна каже, зібрані речі військовим передадуть на фронт. Штаб допомоги Збройним силам України працює у будні з дев’ятої до вісімнадцятої. На вихідні тут є черговий волонтер, який приймає допомогу.

Читайте також У Хмельницькому пораненим військовим передали майже чотири сотні книг Як українська лялька-мотанка допомагає ЗСУ та переселенцям Військовий з Хмельниччини отримав найвищу нагороду - "Хрест бойових заслуг" Президент вручив орден «Золота зірка» родині загиблого офіцера-ракетника з Хмельницького Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело