Печуть печиво, збирають гроші на дрони, зарядні пристрої і автомобілі для ЗСУ, майструють печі й буржуйки для військових. Так Жмеринська громада допомагає захисникам. Тут обʼєдналися діти, волонтери, підприємці й влада, аби наблизити перемогу України. Допомагають також деокупованим містам і селам Чернігівщини та Київщини.

Від початку наступу РФ у Сьомаках Жмеринського району напекли кілька тонн печива. Цех облаштували у будинку, що стояв у селі пусткою, розповіла вчителька Лариса Корчевська.

Частину печива передають захисникам на фронт. Решту — діти обабіч траси продають. Гроші ж віддають волонтерам.

Збирають гроші, майструють буржуйки, печуть печиво: як громада на Вінниччині допомагає захисникам

"Зароблене ми витратили. Перше ми здали в Жмеринку на автомобіль для військових. А друге — ми купили дрон нашим односельчанам з Браїлова. Купували й павербанки", — розповідає школяр Матвій Должанов.

Допомагали діти збирати гроші, зокрема, на четверту автівку, яка поїде зі Жмеринки на фронт для українських захисників, каже волонтерка Анастасія Мельник. Авто завантажать гумдопомогою з Польщі: карематами, провізією, зимовими спальними мішками. Все розвезуть на позиції, автомобіль ж передадуть військовим, які боронять донецьку Авдіївку.

"Ми їх привозимо в Жмеринку і заганяємо на СТО. Перебирають її, усі деталі замінюються. Бо ми розуміємо, куди вона їде. Ця машина має врятувати життя, а не стати десь і бути металоломом", — каже Анастасія Мельник.

Допомагають захисникам і місцеві підприємці. Олег Перечай у власному цеху майструє буржуйки для оборонців. За три тижні виготовив три десятки. Собівартість однієї середньої буржуйки — три тисячі, менша — півтори. На металі вирізає герб України. Запит на буржуйки на фронті завжди є, а сили й гроші, каже, знайдуться.

"Багатьох браїлівських хлопців забрали на війну, і вони почали дзвонити, просити допомогти. Різні кішки, броніки робили. Такі буржуйки зробили. Віддаємо їх безкоштовно. Звернулися розвідники, попросили зробити у два рази меншу, ми зробили. Є одна пічка, що працює на солярці, вона невелика, і не видно вихлоп від солярки", — каже Олег Перечай.

А у міськраді з бюджету виділили по 250 тисяч гривень на відновлення трьох деокупованих громад Чернігівщини і Київщини, каже очільник Жмеринки Анатолій Кушнір. Бо ж їхня громада, хоч і в тилу, теж пережила ракетний обстріл росіян. Своїм прикладом хочуть заохотити інші "відносно тихі громади", допомагати відбудувати країну.

"Ж меринку трішки зачепило. А в інших містах розвалена інфраструктура, зруйноване житло. дитячі садочки, школи, лікарні. Ми не повинні бути байдужими і поділилися тим, що маємо з іншими населеними пунктами, громадами. Окрім того, що наші громадяни надають допомогу, прийняли рішення надати підтримку населеним пунктам. які постраждали внаслідок агресії РФ. Ми звʼязалися з трьома громадами (Чернігівщина і Київщина), і за рішенням депутатського корпусу кожній з громад виділили підтримку, аби вони могли підготовитись до зими", — каже Анатолій Кушнір.

Грошова допомога від Жмеринської громади — неодноразова. Допомагатимуть військовим надалі й місцеві — печивом, автівками, дронами, тепловізорами, буржуйками, бо небайдуже, кажуть, усі хочуть миру і працюють на перемогу.

"Допомагаємо, бо хочемо жити у вільній країні. Наміру кудись десь тікати у нас немає. Тому максимально робимо все, що від нас залежить, щоб наша совість була чиста. Чим могли — допомогли", — каже Анастасія Мельник.

Читайте також 90-річному волонтеру з Вінниччини подарували триколісний велосипед Волонтерить та вчителює: історія Анатолія Савчука з Вінниччини

Джерело