Команда працює у будь-яку погоду

Семеро маріупольських рятувальників переселилися до Черкас, тут улаштувалися працювати до місцевого управління ДСНС. Про це повідомляє "5 канал".

Замість виходів на катері в море – тепер рятують людей на річці Дніпро. Для цього мають катер та необхідне обладнання і лише згадують їхній великий морський флот.

Рятують людей на річці Дніпро: 7 маріупольських рятувальників переселилися до Черкас та влаштувалися працювати в ДСНС (Відео)

Звикає до річкової води замість морської водолаз Антон. До війни він мирно жив у Маріуполі, рацював рятувальником на морі. Але вже в перший день війни забрав жінку та сина і поїхали до Запоріжжя. Через 26 блокпостів змучені дісталися туди за тиждень. А вже потім вирушили до Черкас.

"Виїжджали чому? Тому що життя грубо кажучи там немає, місто зруйноване, спалене, багатоповерхівки до тла спалені, шкіл немає. Я виїхав з дружиною і дитиною, дитині в школу в тому році, в перший клас пішов. Я не бачив дитині переспективи там залишатися, ну і гуманітарна катастрофа звісно. Ні води, ні світла, ні газу. Ми любимо Україну, ми приїхали сюди", – сказав рятувальник з Маріуполя Антон Гайтан.

Черкаське Управління ДСНС прийняло сімох рятувальників із Маріуполя. Чоловікам запропонували роботу та видали обладнання. Так зібрали цілу рятувальну команду маріупольців.

Рятувальник Максим лише опановує водолазну справу, його вчить товариш Антон. У Маріуполі працював кермувальником катера. Каже, тепер життя розділилось на "до" і "після" російського вторгнення.

"Ми базувались на території колишнього яхт-клубуу, у нас був теплохід, катера сумісного користувнаня з містом, так шо флот був у нас великий. Є інформація, що потоплені катери і є інформація, що деякі прибрали до рук окупанти. Багато шкоди завдали ще з 14-го тому в душі і серці залишилиися лише погані спогади про них, так мяко кажучи", – сказав рятувальник із Маріуполя Максим Каплієнко.

Росіяни оточили Маріуполь ще у перші дні війни, вже за тиждень – гуманітарна катастрофа – життя без води, тепла, електропостачання та їжі. Полк "Азов" до останнього боронив місто та разом із жителями був у блокаді під постійними обстрілами, які буквально випалили Маріуполь. 20 травня місто вимушено здалося окупантам.

Часу на збори не було, розповів рятувальник Юрій, з дружиною і дитиною без роздумів кинулись рятуватися. Тепер працює з водолазами на катері. Розповідає про нині понівечений Маріуполь, що до війни це було найкраще місто у світі. Черкасам вдячний за гостинність, але зізнається, мріє з родиною повернутися додому.

"Сумно звичайно, дуже красиве місто було.. Щось планували, в один момент все обірвалось ніби нічого не було, як це можна залишити домівку, залишити те, що ти там зробив, звісно що прикро. Хоча життя продовжається. Будемо все робити, відновлювати, відбудовувати своє місто – це ж я думаю кожен захоче, в своїй країні, своє місто, я думаю шо все буде добре", – розповів рятувальник із Маріуполя Максим Каплієнко.

Історії порятунку та горя переселенців є у всіх підрозділах ДСНС на Черкащині. Кажуть, намагалися допомогти всім, хто звертався.

"На території Черкаської області знаходиться більше 150 осіб внутрішньопереміщених наших співробітників – це Донецька, Харківська, Запорізька, Херсонська область. Якщо у нас була вільна посада – вони заступали, починали виконувати обов'язки", – розповіла речниця головного управління ДСНС України в Черкаській області Юлія Норовкова.

Маріупольська команда рятувальників виловлює всіх необачних із черкаського Дніпра. Працюють у будь-яку погоду. Кажуть, порівняно з морським штормом, дніпровський – то просто забавки. Та щодня читають новини з надією вже скоро побачити заголовки, що Маріуполь визволений і можна їхати додому.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"

Джерело