Попри війну життя триває. Дехто з іноземців без остраху відвідує Україну, аби підтримати друзів та продовжити реалізувати давно заплановане. Нещодавно до Ужгороду саме із цією метою прибув фотограф Луїджі Тоскано. Чоловік розповідає, з яким відчуттям у воєнний час приїхав до України.

"Я приїхав сюди з відчуттям глибокої шани, адже усвідомлюю, в якій ситуації перебуває Україна. Усім серцем зневажаю війну, ознаки якої я насправді спостерігаю. Я мав за честь раніше відвідувати Україну, ще у 2015 році. У мене тут зав’язалися чудові дружні взаємини. Я навіть мав змогу виставляти свої роботи. Найбільш відомою була міжнародна виставка у Бабиному Яру. Поштовхом для цієї роботи стала хвиля антисемітизму та расизму в Німеччині зокрема та в усій Європі загалом", – говорить фотограф.

Там загинули "мирные советские граждане" — Дробович про пам'ять Бабиного Яру у радянський час

Луїджі Тоскано розповідає, що зараз продовжує роботу над своїм проєктом "Проти забуття", у межах якого фотографує тих, хто пережив Голокост. Йдеться не лише про жертви єврейського народу, а також і про сінті, ромів, примусових робітників.

Фотограф Луїджі Тоскано: про героїв проєкту

Однією з героїнь його проєкту є жителька села Оріховиця Стефанія Шелепець. Жінка розповідає про своє перебування у таборі:

"У таборі нас тримали 3 місяці, а потім приїхав якийсь поміщик з міста Шверін в Німеччині. Він мав 3 тисячі гектарів землі, але не було кому працювати на ній. Він відібрав таких сімейних спокійних людей для роботи у тому помісті", – пригадує Стефанія Шелепець.

Фотограф говорить, що для нього такі зустрічі важливі, бо кожна з таких – це нова частинка історії.

"Для мене важливо, що у цих людей багато чому можна повчитися. З-поміж усього важко пережитого є й чимало хорошого, чим ці люди можуть поділитися. Вони мають такий стержень, який заряджає інших людей, що поруч", – каже Луїджі Тоскано.

"Понад 70 тисяч розстріляних за два роки" Дорога смерті: про трагедію Бабиного Яру

В Україні Луїджі бував і раніше. Виставляв свої роботи. Одною з найбільших була виставка у Бабиному Яру. Луїджі Тоскано також працює над документальним фільмом, який буде побудований на розповідях героїв його фоторобіт.

"Зараз я працюю над документальним фільмом, в якому, зокрема, йтиметься про історію ще однієї героїні — Анни Стріжкової. Починатиметься фільм у Освенцимі. Побачимо, що з цього вийде", – говорить Луїджі. Наразі його творча подорож світом у пошуках нових героїв продовжується.

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Джерело