У Чернівцях замовник на вулиці Шептицького, 7 призупинив будівництво. Також надіслав у Мінкульт документи з проханням надати дозвіл на будівництво.

Про це у коментарі Суспільному сказав керівник колективного проєктно-кошторисного бюро побуту Ярослав Бляхарський.

За його словами, припис від Мінкульту надійшов 20 вересня. Роботи призупинили, допоки Мінкульт не вкаже, який дозвіл потрібен.

Замовник на Шептицького у Чернівцях призупинив будівництво та надіслав у Мінкульт документи на дозвіл

"Відреагували, звернулися до Мінкульту надати інформацію, який потрібен дозвіл, оскільки у приписі не вказано. Також не вказано, які норми статті закону про охорону культурної спадщини порушені та який вид робіт потрібно зупиняти", — сказав замовник.

Також у приписі підрядника та замовника зобов'язали надати пояснення щодо порушення закону про охорону культурної спадщини. За словами Бляхарського, пояснення підготували та відправили 22 вересня.

"2 вересня ми звернулися до Мінкульту з усіма документами для дозволу. Ми надсилаємо ці документи з 2018 року. Але відповіді поки не надійшло, лише припис", — сказав замовник.

19 вересня Міністерство культури надало припис про негайне припинення будівництва будинків та паркінгу на вулиці Шептицького у Чернівцях. Це пов'язано з тим, що роботи проводять в історичному ареалі без дозволу міністерства.

Що відомо 12 вересня мешканці будинків на вулиці Шептицького виходили на пікет проти будівництва двоповерхівок на Шептицького, 7. Вимагали у міської ради та Міністерства культури заборонити зведення будинків. 14 вересня стало відомо, що у Міністерстві культури не надавали дозвіл на проведення будь-яких робіт на вулиці Шептицького, 7. Також до міністерства не надходили звернення та листи щодо видачі дозволів на проведення будь-яких робіт від підрядника, проєктувальника та замовника, які вказані на стенді будівництва. У 2007 році виконавчий комітет ухвалив рішення здати в оренду ділянку на Шептицького, 7, де розташовувався майданчик для занять спортом учнів трьох навчальних закладів. Спершу в проєкт забудовника передбачалась реконструкція існуючої споруди проєктно-кошторисного бюро. Згодом інвестору вдалось розширити земельну ділянку до 15 сотих, на проєкті забудови з’явилось вже два об`єкти: це колишня триповерхова будівля проєктно-кошторисного бюро побуту, а також будівля у сім поверхів з підземним паркінгом на території колишнього майданчика. Мешканці навколишніх будинків зверталися за допомогою до правозахисників, писали петицію та у 2019 році зверталися до Міністра освіти й науки України.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

Джерело