Усі 215 українців, що були звільнені з полону Російської Федерації 21 вересня, отримають кваліфіковану медичну та психологічну допомогу після повернення в Україну.

Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Забезпечили всіх речами першої необхідності та мобільними телефонами, щоб хлопці й дівчата змогли почути голоси рідних після звільнення. Також кожен отримає кваліфіковану медичну та психологічну допомогу", — йдеться у повідомленні.

Звільнені з російського полону українці отримають кваліфіковану медичну та психологічну допомогу

21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову". Обмін відбувся у Чернігівській області. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина. Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.

За повідомленням Мінреінтеграції, серед українських воїнів, яких вдалося визволити, — Герої України Денис Прокопенко ("Редис"), Євгеній Бова, Лев Пашко. Звільнено також Сергія Волинського ("Волину"), Святослава Паламара, Дениса Шлегу, Дмитра Козацького.

Додому повернулись також "Пташка" Катерина Поліщук — парамедик-доброволиця НГУ та Мар’яна Мамонова — 30-річна військова лікарка, яка перебуває на останньому місяці вагітності. Серед звільнених – військовослужбовці ЗСУ, ВМС, НГУ, ДПСУ, ТрО, НПУ, СБУ, Держмитслужби, ДССТ, а також двоє цивільних. 124 звільнені захисники належать до офіцерського складу, 89 — до рядового й сержантського.

Читайте також

Україна повернула з російського полону 215 українських військових, зокрема, захисників Азовсталі. Що відомо

З полону РФ звільнили громадян Великої Британії та Марокко, яких суд так званої "ДНР" засудив до страти

Джерело