У СБУ повідомили, що із 215 полонених, яких врятували з російського полону, безпосередньо 200 захисників обміняли на Віктора Медведчука.

Про це йдеться у повідомленні, опублікованому пресслужбою СБУ проти ночі 22 вересня.

Виконувач обов’язків голови СБУ Василь Малюк, який особисто зустрічав звільнених українців у Чернігівській області під час процедури обміну, наголосив, що Медведчук – це не просто кум Путіна, але й державний зрадник.

Керівник СБУ повідомив подробиці щодо обміну Медведчука на українських героїв (фото)

“Його провина повністю зафіксована у відповідних матеріалах, які зібрала СБУ. Крім того, під час роботи по справах Медведчука ми знешкодили не одну агентурну мережу, затримали багатьох державних зрадників та здобули велику кількість важливої інформації, яку використовуємо у контррозвідувальних заходах. А тепер завдяки обміну ми змогли витягнути з російського полону героїв, на яких так чекають вдома”, – зазначив він.

Він підкреслив, що обмін Віктора Медведчука на українських захисників не перешкоджає розгляду його справ у суді.

"Це стосується і ухвалення рішень, і призначення покарання, і конфіскації арештованого майна. Адже в такому разі застосовується процедура спеціального судового розгляду за відсутності обвинуваченого”, - повідомив Малюк.

Керівник СБУ зазначив, що проведення обміну стало можливим завдяки змінам до чинного законодавства, які врегулювали відповідні правові механізми.

Новина доповнюється

Джерело