Після встановлення Нацбанком офіційного курсу 36,6 ми спостерігали, як в обмінниках на вулиці ціна за один долар досягла рекордних 42,5. Наразі спостерігається хвиля спаду.

Звичайно, українцям цікаво, з чим пов'язано, як низько впав курс і чи будуть ще такі стрибки вгору?

У цьому розбиралися ведучі "Сніданок з 1+1" разом із економістом, який поділився важливою інформацією.

Хоч і не москаль, але перестане скакати: економіст Григорій Кукуруза заспокоїв українців курсом 36,6

Хоч і не москаль, але перестане скакати: економіст Григорій Кукуруза заспокоїв українців курсом 36,6

Економіст Григорій Кукуруза спробував розкласти все по поличках.

Як йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1", після початку експорту українського зерна золотовалютні резерви України почали зростати, це, за прогнозами економіста, допоможе ще місяцями НБУ утримувати офіційний курс на рівні 36,6.

"За останні 6 торгових днів Нацбанком було викуплено резервів 900 мільйонів доларів. Резерви вперше з 24 лютого перестали падати... У країні є експортери, які приносять до країни більше валюти, аніж ми використовуємо", - каже економіст.

Зазначається, поки Нацбанк триматиме курс у 36,6, ціни на дизель залишаться незмінними, а от бензин, який зараз впав у ціні, може подорожчати.

Щоб не повторити спекуляцію цінами на долар в обмінниках, економісти радять не створювати ажіотів при найменшому коливанні.

Раніше ми повідомляли, що на українців чекає дуже важка: економісти попереджають про зростання цін на хліб і зернові.

Також стало відомо, чи можна виїхати за кордон чоловікові, знятому з військового обліку: пояснення Держприкордонслужби України.

Джерело