Обстріляний гуртожиток у мікрорайоні Бобровиця будуть відбудовувати. За результатами обстеження державного науково-дослідницького інституту будівельних конструкцій, гуртожиток підлягає відновленню. Про це Суспільному розповів заступник начальника управління ЖКГ міськради Євгеній Дейнеко.

До бойових дій у гуртожитку проживало близько шестисот людей, на разі там мешкає 120 жителів.

Будинок обстежив державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій.

"За результатами обстеження, відповідно до звіту, будинок підлягає відновленню шляхом капітального ремонту. Ми одразу замовляємо проєктну документацію на його відновлення. Вже за результатами розробки проєкту і проходження експертизи, будуть визначені всі заходи, які необхідні для його відновлення", — розповів Євгеній Дейнеко.

У кімнаті, де проживає жителька гуртожитку Надія Куц, від балкона залишились одні двері, вікна виходять на розбомблене кафе, сусідня з кухнею кімната вже не має зовнішньої стіни.

"Як не гляну тут висить, там обдерто, і морально це жах, а не картина. Не можна пережити. І до такого звикнути не можна. Коли прокинулася, то вікно на мені, а скло на Сергії. Син весь в осколках і все обкидане. Але головне те, що у подушці дві дірки крізь пробиті і диван також, а голова ціла", — каже Надія Куц.

Після того, як російські війська вийшли з Чернігівщини, люди почали самі наводити порядок у будинку. До них з допомогою приєдналися волонтери "Добробату".

Зараз в гуртожитку поновили електроенергію, дали холодну воду. Вибиті вікна частково закрили плівкою.

За словами Олександра Жили, який також проживає в цьому гуртожитку, електропроводка до будинку кабельна, і вона під землею, а те, що було надземне все пошкоджене. Електроопори перебиті, але підводка до будинку залишилася цілісна.

Щоб розпочати ці ремонтні роботи, гуртожиток мають прийняти у комунальну власність міста від фірми "Сіверянка", на балансі якої він перебував раніше. Це рішення сьогодні, 4 серпня, підтримали на виконавчому комітеті. Скільки коштуватиме відбудова гуртожитку та коли почнуться ремонтні роботи, наразі невідомо.

Дивіться у сюжеті:

Читайте також:

Будівлю Чернігівської міськради відремонтують за понад 5 мільйонів гривень: на що витратять гроші

Джерело