У десятках країн світу 25 червня відбулися акції на підтримку захисників "Азовсталі", які наразі перебувають у російському полоні на окупованій території України.

Як повідомили в громадській організації "Вирій", яка є організатором заходів, 25 червня акції відбулися, зокрема, у Туреччині, Великій Британії, Польщі, Чехії, Швеції, Норвегії, Грузії, Латвії, Болгарії, Австрії, США та інших країнах. Їх організували з метою привернути уваги світової спільноти до виконання , щоб врятувати українських захисників.

У десятках країн світу влаштували акції на підтримку полонених захисників Маріуполя

Зокрема, у Стамбулі учасники акції розгорнули великий прапор України та влаштували перформанс за участі людей у "закривавленому" білому одязі з мішками на голові.

Аналогічна акція відбулася в Лондоні, учасники якої вимагали дотримання Женевської конвенції та звільнення "азовців". Під час акції біля стіни вишикували кілька людей зі зв'язаними руками та в "закривавлених" мішках на голові, ще кілька людей лежали поряд, демонструючи кривавий режим Путіна.

У французькому Нансі українці та місцеві жителі влаштували мирний мітинг та ходу на підтримку України та закликом звільнити полонених захисників Маріуполя. Вони принесли плакати із написами "Libérer les défenseurs de Marioupol" (фр. — "Звільнити захисників Маріуполя"), "#HelpAzovstal" (англ. — "#ДопоможітьАзовсталі"), "Google Azovstal" (англ. — "Загугліть Азовсталь"), "Sauver les heroes" (фр. — "Врятувати героїв") тощо.

Також на акціях у Берліні, Ессені (Німеччина), Брашові (Румунія), Батумі (Грузія), Будапешті (Угорщина) та десятках інших міст люди з українською символікою та світлинами героїв виголошували гасла на підтримку захисників Маріуполя та вимагали їх звільнення.

Війна. Усі останні новини Що відомо 20 червня голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що захисники “Азовсталі”, які потрапили у полон росіян, — живі. Водночас, в яких умовах їх утримують, невідомо. 14 червня екскомандир полку "Азов" Максим Жорін повідомив про підготовку росіянами інформаційної спецоперації за участі полонених бійців полку. 6 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь". 4 червня міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що українські розвідники підтримують зв’язок із полоненими бійцями полку "Азов". 16 травня після трьох місяців оборони Маріуполя командир "Азову" Денис Прокопенко у зверненні повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали. Після цього заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну. У Росії заявили, що можуть визнати "Азов" терористичною організацією. Вивезених з "Азовсталі" військових хочуть допитати. Згодом повідомлялось, що бійці "Азову" нібито не підлягають обміну. Водночас у Міноборони України назвали заяви РФ щодо військових з "Азовсталі" внутрішньою пропагандою. Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 122. Текстовий онлайн

"Евакуація гвинтокрилами – це було божевілля". Як витягали поранених з "Азовсталі"

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело