Проводять гідравлічні випробування, обстежують обладнання котелень та внутрішньобудинкові мережі у Чернігові. Так готуються до початку опалювального сезону. Він має розпочатися вчасно, сказав голова правління АТ "Облтеплокомуненерго" Олексій Щербина.

"Звісно, це важко, і фінансово дорого для міста, і для нашого підприємства, але зараз у нас є чітке розуміння, як і коли в кожну квартиру подадуть теплоносій. Не пізніше, ніж у перші числа жовтня опалювальний сезон розпочнеться".

У Чернігові 150 багатоквартирних будинків пошкоджені від прямого влучання снарядів. Олексій Щербина повідомив, в деякі з них таки вдасться провести тепло.

"На мій погляд, це близько 20 будинків, де не можна буде забезпечити подачу тепла, тільки з тієї причини, що їх взагалі заборонять експлуатувати".

Одна із котелень “Облтеплокомуненерго” у Чернігові зруйнована повністю під час бойових дій. Для того, щоб відновити постачання тепла для всього мікрорайону, потрібно понад 10 мільйонів гривень. Міжнародний комітет "Червоного Хреста" погодився профінансувати будівництво нової.

Проводять гідравлічні випробування та обстежують котельні: як Чернігів готують до опалювального сезону

"На заводі вже почався процес виготовлення котлів. Це, в принципі, основний блок, який нас турбував, але на минулому тижні були підписані всі документи", – розповів Щербина.

Нову котельню планують побудувати до кінця серпня.

Слюсар ремонтник Олександр Хлань розповів, що у війну вони також працювали, поки не зникло світло і газ. Мікрорайон обстрілювався росіянами. Зараз намагаються ліквідувати недоліки перед початком опалювального сезону.

В іншій котельні у Чернігові всі вікна заклеєні плівкою, вони повилітали під час обстрілів міста у березні.

"Двічі потрапили під обстріл, ніхто не постраждав, слава Богу. Скло повилітало все, в перші дні закрили плівкою, морози були до 12 градусів. З обладнанням більш-менш все гаразд, ті недоліки, які були, вже усунені", – розказав начальник дільниці №1 ОТКЕ Вадим Сандовський.

Майстер дільниці ОТКЕ Іван Марфич говорить, що наразі систему тепломереж випробували на 63%, це близько 100 кілометрів тепломереж зі 167.

Більше — у відео:

Читайте також:

Волонтер у 78: чернігівський пенсіонер, якому встановили модульний будинок, почав допомагати людям

Джерело