Цілодобовий домашній арешт, – таку міру запобіжного заходу обрали блогерці з Городнянщини Ользі Бондарець. Поліція та СБУ затримали жінку 10 червня за підозрою у "виправдовуванні збройної агресії Росії проти України та її глорифікації". Сама ж Ольга Бондарець вважає себе єдиним в Україні миротворцем, каже, що пропагувала в соцмережах винятково примирення та закінчення війни. Чому жінка закликала скласти зброю лише українців, а російських військових "хрестила" в дорогу – у матеріалі.

Жителька Городнянщини Ольга Бондарець про колону російських танків.

Цей пост вона опублікувала у соцмережі "Телеграм" 25 березня, після того, як набули чинності зміни до законодавства, що загрожують кримінальною відповідальністю за виправдування та глорифікацію, тобто прославлення, збройної агресії проти України.

“Перехрестила” на дорогу російських солдат: 
блогерці з Городнянщини обрали міру запобіжного заходу

Ольга Бондарець народилася в Луганську, виросла в Дніпрі, а останні 5 років проживає у селі Дроздовиця Городнянської громади. Їй 34 роки, вона матір трьох дітей, наймолодшому – 2 роки. Жінка описує себе як служительку протестантської церкви, активну політичну та громадську діячку. У 2018 році вона стала прессекретарем Городнянської молодіжної ради. Суспільне зв’язалося з одним з її колег.

"Вона підтримувала на президентських виборах Зеленського. Співпрацювала якийсь час з Поляковим покійним, а тут різко Зеленський має підкоритися Путіну і Лукашенку. Це я вважаю, аби шо писать" – говорить колишній колега Максим Страдомський.

Крім того, Ольга Бондарець називає себе спеціалісткою з розвитку сторінок у соцмережах та веде власний блог. У ньому цитати російських класиків, багато про Бога, особисте життя та вакцинацію.

Ще до початку повномасштабного вторгнення Ольга писала про: "жорстку пропаганду США, яка постійно влазить у збройні конфлікти та заробляє на цьому гроші, за що платити маємо ми, слов’янські народи". А ще про "Крим, який завжди був спільним, та жителів Донбасу, які усвідомили свою самостійність". Далі мовою оригіналу цитуємо відкритий лист Ольги Бондарець до президента Зеленського:

За подібні дописи Ользі Бондарець у травні оголосили про підозру у "виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікацію її учасників". Санкція статті передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі. Однак вона продовжувала постити, аж до дня її затримання. У судовій залі під час обрання їй запобіжного заходу вона заявила, що вона – політичний в’язень.

"Справа в тому, що я – єдиний миротворець в Україні, який публічно заявляє те, щоб Україна помирилася з Росією й Білоруссю, щоб зупинити кровопролиття. І для цього я пишу свої статті.

Спитали в Ольги, чому її заклики до складання зброї адресуються виключно українському народові. Чому жінка не просить зупинитися росіян?

"У мене запитують: "Чому ти Путіну не написала?". А як? От Кадирову я написала листа, щоб він не стріляв у мирних жителів і взагалі, щоб він зупинився. Я писала. А Путіну як напишеш? У нього немає офіційних ні Фейсбука, ні Телеграма. Я миротворець. Єдиний в Україні. Я готова взяти Путіна й Зеленського на ручки й знаєте, як – "мирись, мирись і більше не сварись", щось у цьому дусі".

Експертка з гібридних загроз Любов Цибульська говорить, увесь блог Ольги – це відображення наративів, які транслює російська пропаганда на центральних ЗМІ та в "Телеграм-каналах".

"Тут одразу я бачу типові російські конспірологічні теорії. Теорії змови про те, що соціальні мережі контролюються Заходом, про домінування Сполучених Штатів. І про Covid, і ця цифра 666 – ось це все, ми побачили, це дуже багато російської пропаганди".

Суд лишив Ольгу Бондарець під цілодобовим домашнім арештом.

Що ще про Ольгу кажуть її колишні колеги – у сюжеті:

Читайте також:

Російського військового підозрюють у вбивстві двох людей у селі Гайворон на Чернігівщині

Джерело