У Волинському краєзнавчому музеї 18 травня, у міжнародний день музеїв, відкрили фотовиставку "Це моя країна – Україна". Її авторка Харківянка Олена Жукова розповіла Суспільному, що врятувати роботи від обстрілів допомогли волонтери.

На світлинах, яких жінка зібрала більше сотні, давні пам'ятки архітектури.

Науковиця розповіла, що частина пам'яток уже зруйнована, внаслідок воєнного вторгнення російських військ в Україну.

Історикиня з Харкова представила у Луцьку врятовану волонтерами архітектурну фотовиставку

"У садибу Голіциних XVIII століття, що у Тростянці на Сумщині, яка є на моїх фото, поцілив снаряд. Музей дуже постраждав від обстрілів. Його праве крило, частково зруйноване", — говорить авторка фотовиставки.

На фото – палацові комплекси, замки, фортеці, церкви, монастирі та інші об’єкти, які підтверджують самобутність культури та історії України, – каже Олена Жукова.

З її слів, доля багатьох культурних пам’яток, які розташовані на окупованих територіях — нині невідома.

Гора Кременець – найвища точка окупованого нині міста Ізюм Харківської області. На ній експозиція Половецьких баб XI століття.

"Нині одна із баб втратила верхню частину. А ще до однієї прив’язали червоний радянський стяг", — розповідає Олена Жукова.

У Волинському краєзнавчому музеї з перших днів повномасштабної війни розібрали постійну експозицію. Музей працює у виставковому форматі, — каже директорка Оксана Важатко. З її слів, нові виставки триватимуть по два місяці.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

Джерело