Працівники черкаського краєзнавчого музею у Міжнародний день музеїв влаштували майстер-клас із малювання пальчиками, археологічні експрес-розваги від музейної машини часу та екскурсії. Подія мала доброчинний характер. Про це розповіла Суспільному директорка Ірина Собко.

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.

Майстер-класи та розваги від машини часу: в Черкасах відзначили День музеїв

Завідувачка відділу археології Черкаського краєзнавчого музею Лариса Сиволап провела цього дня майстер-клас. Вона ліпила з дітьми трипільські статуетки з глини.

Пані Лариса сказала: в музеї є можливість здійснити практичні мандрівки в далекі часи та ознайомити охочих із технікою ліплення та кістками мамонта, які давні люди використовували, як світильники.

"Ми зімітували мамонтовий жир. Це – гніт із шерсті мамонта. І от вони його підпалювали".

За словами Лариси Сиволап, на майстер-класах вони відновлюють процеси ліплення трипільських статуеток.

"Коли мисливці вночі поверталися з далеких мисливських походів, то ті, хто залишалися в будинку з кісток мамонта, виставляли на горі цього будинку здалеку мисливці бачили його. Ми не просто розповідаємо, ми відновлюємо процеси ліплення трипільських статуеток власноруч, краще розуміючи, що відбувалося в ті епохи, й намагаємося зробити якомога більше реконструкцій".

Донька Діани Селіванової Лаліта зліпила котика з глини. Жінка сказала, що дитина від такої роботи в захваті.

"Їй дуже подобається. Це і мені подобається", – сказала пані Діана.

Лаліта розповіла, що з глини раніше ліпити пробувала. Вона сказала, що цей матеріал схожий на пластилін.

Художниця та наукова співробітниця музею Ірина Жучок провела майстер-клас для найменших із малювання пальчиками. На амфору діти наносили петриківський розпис.

"Ми спочатку вчимося малювати крапочками, лініями із найпростіших елементів, створюємо квіти, калину, листочки, а потім пропонуємо їм розмалювати такий ось умовний горщик і вже всі свої таланти зобразити на такому предметі", – пояснила Ірина Жучок.

За словами пані Ірини, мами допомагали дітям наносити мазки. Серед учасниць була Оксана Шията з донькою Владиславою.

"Я більше направляла, тому що потрібно пояснювати. Вона ще самостійно так добре не малює, тому допомагала їй", – пояснила відвідувачка.

Експозиції в умовах воєнного стану в музеї зачинені, експонати теж сховані в надійне місце, розповіла директорка Ірина Собко. Втім, Міжнародний день музеїв працівники вирішили відзначити.

"Ми людям надаємо можливість взяти участь у наших локаціях. Це різноманітні майстер-класи, і для діток, і для дорослих, археологічної тематики, мистецької тематики", – сказала директорка.

За її словами, всі зібрані кошти мають намір відправити на потреби Збройних Сил України.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

У Черкасах провели доброчинний комедійний вечір на підтримку ЗСУ Щоб тримати мистецький фронт: черкаська філармонія готується до концертів наживо Джаз просто неба: в Черкасах відбувся концерт на підтримку ЗСУ

Джерело