Кілька сотень відвідувачів, кілька десятків екскурсій з початку року. Це про музей народних промислів та ремесел села Гальжбіївка. 2012-го року його, зі своїм чоловіком, створила місцева жителька Галина Собко. За 10 років набрали понад тисячу експонатів, що розповідають про різні періоди села та його окупації різними народами.

У музеї лише те, що принесли місцеві жителі, — каже Галина Собко. У першій кімнаті вишиті речі. Тут і фіранки, штори, посуд, а також рушник, який створювали 12 вишивальниць із 4 сіл.

Окремий куток про панів Сарнецких. Це вже про польський період окупації, — каже Галина Собко.

Фіранки, посуд, хустки, весілні вбрання та верстати на Вінниччині запрошують в музей народних промислів та ремесел

"Цим посудом користувались пани Сарнецькі. Передала Ольга Андрусевич. Її бабуся була покоївкою у панів", — директор музею народних промислів і ремесел с. Гальжбіївки каже Галина Собко.

У сусідній кімнаті весільне вбрання різних поколінь.

Також є ткацькі верстати. А ще килими, майже сотню років тому створені місцевими ткалями.

"Це не просто килими, вони як оберіг", — зазначила Галина Собко.

Поруч — експозиція з хусток. Тут вчать їх завʼязувати. Серед них, за словами директорки, хустка, яка свідчить про турецький період окупації села.

"В ній можна була і закутатись і дитину сховати. 27 років наша територія була під окупацією турків. У 1699 році звідси турки пішли, то прийшли поляки”, говорить директорка музею.

За понад 10 років назбирали понад тисячу 100 експонатів. Торік музей відвідали майже дві тисячі людей із різних куточків України. Тепер, через війну, приходять місцеві та переселенці, які втекли від війни.

Читайте також

"Ми з України". У Вінниці показали фільм про діяльність митців під час війни У Вінниці запрошують до збору книг для українських підлітків, які знайшли прихисток у Польщі

Джерело