Тростянець – місто в області яке, на сьогодні, найбільш постраждало від російської агресії. Частина мешканців повністю або частково втратили житло. Як виживають містяни після окупації, — у матеріалі Суспільного.

Пані Богдана мала свій приватний будинок у Тростянці до 21 березня. Потім почалася війна — і будинку не стало.

"Я, чоловік і син. Кор.: – А сину скільки? – 15 років. Ми були в погребі, встигли збігти до погреба в останній момент. Було два влучання в хату і третій – в двір. Що лишалося на вішаку – зимова одежа, ту вони згребли – хлопці мої і встигли викинути у двір, а так, згоріло практично все. З побутової техніки встигли викинути пральну машину-автомат, холодильник встигли викинути, диван, на якому спав мій малий, тому що він не габаритний, а так — шафи, стільці, кухня вся цілком вигоріла", — розповідає Богдана Буцька.

В окупованих населених пунктах російські військові не дозволяли екстреним службам виїжджати та надавати допомогу людям. Так, за словами речника управління ДСНС у Сумській області Олега Стрілки, у Шосткинському районі одного з пожежників застрелили у власному авто в перший день війни — 24 лютого, коли рятівник їхав на роботу.

"Пожежників не було, вони ж не працювали. Їх ніхто б вже не пустив сюди. Ми на той момент були вже в окупації повній. Росіяни б їх не пропустили. Сусіди намагалися викликати пожежних, але ніхто до нас не приїхав. Прибігли сусіди — ми качали вручну з колодязів воду, тому що не було в нас ні світла, ні води, звісно, теж вже не було. Викачали ми 5 колодязів — і в результаті нічого не врятували", — зазначила вона.

Пані Богдана провела екскурсію своїм колишнім будинком.

"Кухня наша, туди ванна була, спальня велика. – У вас тут був і котел, опалення? – Опалення, звісно, все було, ремонт був. Не шикарний, але був. Це — зала була і малого мого спальня була. Кор.: — І тепер ви живете де? – Син живе з бабусею, а ми з чоловіком живемо у гаражі", — говорить жінка.

Необхідні речі тепер родина бере в гуманітарному штабі міста. Тут погорільці отримують і харчі, які надходять з Європи.

"Це в нас консерви, які надала нам міська рада, а міській раді надають спонсори. Допомагають нам. Ми роздаємо гуманітарну допомогу нашому регіону. Вуличкоми приходять — ми розподіляємо на кожну сім’ю пакет продуктів. Вуличкоми отримують цю допомогу і роздають по своїх вулицях", — говорить директорка школи №3, де працює штаб, Лариса Лампак.

Після того, як підібрала речі для родини, Богдана повернулася до свого двору.

Що відомо Українські військові звільнили Тростянець від росіян 26 березня.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело