Посівну кампанію на території Житомирщини завершили на дев'яносто відсотків. Про це Суспільному розповів заступник начальника обласної військової адміністрації Віктор Градівський.

За його словами, посівну завершать вчасно, попри проблеми з постачанням дизпалива, тому що фермери області зробили запаси палива ще минулого року.

Фермер Серій Безкоровайний щорічно обробляє 120 гектарів землі, що на території Ружинської громади. Чоловік каже, що цьогоріч посівну кампанію його фермерські господарства завершили. Для цього використали близько шести тонн дизпалива.

Посівну кампанію на території Житомирщини завершили на дев'яносто відсотків

"Посіяли весь комплекс культур: соняшник, кукурудзу, сою, ячмінь і ще плануємо трохи гречки посіяти, – каже Серій Безкоровайний. – Маємо в розпорядженні нові трактори John Deere, маємо і трактори старіші – МТЗ-80, МТЗ-82. Пальне було закуплене ще до нового року.

Частину палива для сільськогосподарської техніки Сергій Безкоровайний придбав по талонах, частину йому довелося позичати в інших фермерських господарствах.

"Ті талони, що ми брали, було важко отоварити, бо лише 20 літрів в одні руки давали для сільгоспвиробника з баком на 400 літрів, який заповнити треба, – каже Серій Безкоровайний. – Ми знаходили, домовлялися, брали, позичали в когось, а хтось позичав у нас. Через два місяці починаються жнива. В жнива витрати палива значно більші. На жнива у нас палива немає".

На автозаправній станції, що на території громади, станом на 16 травня бензин та дизпаливо відсутні. Працівник АЗС Василь Ліщук каже, що від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України, пального привозять в декілька разів менше.

"На даний час для фермерів палива немає, – каже Василь Ліщук. – Завозили потроху, а заправляємо по додатку, тобто по талонах".

Нестача пального виникла ще й тому, що на території Ружинської громади є лише одна автозаправна станція.

"Зараз кожен виходить з цієї ситуації сам, – каже керівниця Ружинської громади Людмила Біляк. – Два тижні або навіть і більше на автозаправці взагалі критична ситуація".

Директор центру досліджень енергетики Олександр Харченко каже, що нині до автозаправних стацій постачають недостатньо палива через нестачу у країнах Європи бензовозів та цистерн, що транспортують нафтопродукти в Україну. Проблему планують вирішити через 6–7 тижнів.

"Думаю, що саме за 1,5–2 місяці Україна буде нормально забезпечена нафтопродуктами, – каже Олександр Харченко. – Ми не будемо мати дефіциту поставок з Європейського боку. Аграрії мають певну перевагу. Ті обсяги дизельного палива, які їм необхідні, є пріоритетом. Я впевнений, що аграрії будуть забезпечені".

"Держава робить все можливе і все залежне від неї, щоб паливо пішло, – каже заступник начальника обласної військової адміністрації Віктор Градівський. – Ми теж спілкуємося з великими трейдерами. Возять пальне. Возять залізницею, цистернами, бензовозами, але, дійсно, є проблема з логістикою, тому що всі логістичні ланцюги перервані. Зрозуміло, що паливо з Білорусі і Росії до нас уже не йде. Коли ми налагодимо всю цю систему з постачання, то я думаю, що питання вирішиться".

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело