Рада ООН з прав людини проголосувала за початок розслідування злочинів російських військ на звільнених територіях України.

За 33 країни, утрималися 12 країн, проти — Китай і Еритрея. У повідомленні на Twitter ООН йдеться, що Рада з прав людини проголосувала за посилення контролю щодо "погіршення ситуації з правами людини в України внаслідок російської агресії", особливо з огляду на події у Маріуполі та кількох інших містах.

ООН проголосувало за початок розслідування злочинів рф на території України: проти — Китай та Еритрея

ООН проголосувало за початок розслідування злочинів рф на території України: проти — Китай та Еритрея

Також Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію, де підтверджує свою вимогу негайно припинити військові дії проти України, а всі сторони конфлікту поважати фундаментальні принципи та норми міжнародного гуманітарного права.

У ООН закликали утримуватися від будь-яких нападів на цивільне населення та цивільні об'єкти, а також утримуватися від будь-яких порушень та зловживання прав людини в Україні.

Рада ООН з прав людини закликала незалежну міжнародну слідчу комісію провести розслідування подій у районах Київської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей, а також попросила верховного комісара ООН з прав людини представити доповідь у рамках наступної сесії РПЛ у червні щодо серйозної ситуації з правами людини та гуманітарної ситуації в Маріуполі.