"Митрополичий фонд Православної Церкви України будуватиме тимчасове комфортне житло для тих, хто зараз його найбільше потребує, – для українських родин, чиї домівки були зруйновані окупантами. Вартість першого етапу ініціативи – 20 мільйонів гривень, їх вже виділив фонду голова його Меценатської ради Андрій Мацола", — про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

На ці кошти до середини літа будуть зведені будинки для 50 родин, перші з них зможуть заселитися вже на початку червня. Встановлення модульних будинків буде розпочато з Київщини: в Гостомелі, в селах Озерне, Мощун та інших населених пунктах, що постраждали під час війни.

"Рашисти вміють лише знищувати і руйнувати, ми ж, українці, вміємо об‘єднуватися і будувати. І це ще одне підтвердження того, що ми не "адін народ", а різні цивілізації. Гостомель, Озера, Мощун, Ірпінь, Буча — всі вони поруч з Вишгородом, місцем, де мешкає моя сім‘я. Жителі цих міст і сіл — мої сусіди. Тисячі з них сьогодні, після російської окупації, залишилися без власного житла, буквально без даху над головою. Бачачи їхнє горе, ніхто не може залишитися байдужим, а сусіди тим більше не можуть залишитися осторонь", — каже Андрій Мацола, голова Меценатської ради Митрополичого фонду Православної Церкви України. 

Митрополичий фонд ПЦУ збудує тимчасове житло для родин, які через війну залишилися просто неба

Планується, що згодом, після відновлення помешкань родин на Київщині, буде можливість передати це житло іншим постраждалим від війни українцям.

Читайте також:

Добро добром повертається: небайдужому пасічнику із Чернігова волонтери взялися відновити зруйновану пасіку

Війна прискорила появу в Україні банку шкіри: де базуватиметься і як працюватиме

Двом братикам із Київщини рідні 10 днів не могли наважитись розповісти, що їхніх батьків вбили росіяни

Джерело